Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 09.05.2019 17:54
[sopranos]

In kot sem jaz razumel zadevo, je bil Sklad obrtnikov in podjetnikov na začetku sklad samo v imenu. V bistvu so bili podjetniki še vedno razredni sovražniki in niso mogli biti vključeni v zavarovanje kot ostali prebivalci. In zato so imeli ta sklad, ki je funkcioniral kot mini ZPIZ. Sklad je v bistvu postal šele po osamosvojitvi.

Naj sedaj kdo, ki to bolj podrobno pozna, pove ali je direktor sklada govoril resnico. Če je, potem je država glede tega bistveno bolj odgovorna kot pa se to prikazuje v medijih.
Sem podjetnik in obrtnik pa vendar sem od tega sklada bežal kot od kuge, nekateri so se ga kar držali, res pa je, da v komunističnih časih obrtniki razen tega sklada niso imeli druge izbire. Veš kaj me danes moti pri tem skladu? Tole rekamiranje varnih naložb, zajamčenega donosa...www.sop.si/resources...ka_RPZ.pdf

Moti na splošno, da se je država z ZPIZ-1 zavezala, da bo manjkajoča sredstva zagotovila iz državnega proračuna, saj SOP obveznosti do svojih članov ne bo mogel več izpolnjevati. Način izpolnjevanja obveznosti države do SOP-a določa ZPIZ-1. Kljub zakonski ureditvi položaja SOP pa poravnavanje obveznosti države do SOP-a nikoli ni steklo. Od samega začetka obstaja problem neenotne razlage zakonov, zato MDDSZ SOP-u ne nakazuje pripadajočih sredstev, prav tako pa ne potrdi tudi predlaganih pokojninskih načrtov, kar je eden od nadaljnjih pogojev za njegovo delovanje...

Leta 2016 je sprejet tudi Zakon o poračunavanju finančnih obveznosti Republike Slovenije iz pokojninskega in invalidskega zavarovanja (ZPFOPIZ-1), kje v 14. členu določa: "Obveznost države do sklada obrtnikov za posamezno leto se ugotovi na podlagi letnega obračuna obveznosti, ki ga sklad obrtnikov predloži ministrstvu, pristojnemu za delo in ministrstvu, pristojnemu za finance, v 60 dneh po sprejetju letnega poročila"...Leta 2017 je tudi Ustavno sodišče nekaj sklepalo, torej zmeda je popolna.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen