Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
Tole sem gledal včeraj. Razen predsednika uprave sklada, so bili novinarji in tisti član skupščine videti kot navadni pajaci. Jean je govoril o zgodovini sklada, o tem kako je funkcioniral, kakšne so bile omejitve, kaj se je s skladom dogajalo po letu 1990. Kako so z državo dosegli dogovor za zavarovance za obdobje do 1983. In kako se pravdajo še za preostalih nekaj let. Povedal je tudi kakšne so obveznosti sklada in koliko sredstev imajo na voljo.
Član skupščine je bil pa samo proti nižanju teh izplačil. Brez odgovora na to, kako bodo rešili vprašanje tega, da je denarja preprosto za cca. 60 milijonov EUR premalo. Ker brez nižanja pokojnin pomeni, da bodo zadeve lepo tekle naprej še 15 let, nato pa bodo tisti zadnji ostali brez vsega. Brez nižanja teh pokojnin za 30%, je potem najbolje, da vsi ki so zavarovanci najmanj časa, prenehajo z vplačili. Ker bodo tako izgubili samo to, kar so vplačali do sedaj. Če pa bodo še naprej vplačevali, bodo pa izgubili še vsa bodoča vplačila.

In kot sem jaz razumel zadevo, je bil Sklad obrtnikov in podjetnikov na začetku sklad samo v imenu. V bistvu so bili podjetniki še vedno razredni sovražniki in niso mogli biti vključeni v zavarovanje kot ostali prebivalci. In zato so imeli ta sklad, ki je funkcioniral kot mini ZPIZ. Sklad je v bistvu postal šele po osamosvojitvi.

Naj sedaj kdo, ki to bolj podrobno pozna, pove ali je direktor sklada govoril resnico. Če je, potem je država glede tega bistveno bolj odgovorna kot pa se to prikazuje v medijih.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen