Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[crt]
lahko se drugace obrneva, direktno v kontekstu cezatlantskih pogajanj.

- oni kao verjamejo, da jim bodo emisije zjebale ren.
- mi pa kao ne.
- oni posledicno verjamejo, da mi ze s tem, ko ne naredimo nic, vlecemo ful mocno potezo, ki njim skodi.
- pa to je the best bang for the buck ever, ne pocnes nic in je to dojeto kot huda poteza, tojemoznosamovusa!
No, najbez je veliko bolj enostavno. Politicno bremzanje in zakasiravanje za izpuste co2 bremza bdp. In ce se bojo vsi bremzali, usa pa ne, bodo usa pac mele vecji added value in visji bdp in tako naprej.

Ce ena firma v de dela kremenatlce, druga pa v zda, in se ona v de mora jebat z evropskimi fiksnimi idejami o njenij izpustih, bo na koncu imela visje stroske za iste kremenatlce (ali svetovalne programe za adhd otroke borznih trgovcev, whatever).

Dokler bo trade deal dokaj prost, deu pa se bo sama sebe mlatila bremzanjem co2, je tocno tako: ametika ne naredi nic, in nam "skodi". Ker je glda hlda (kot tudi kitajska indija in brazil itd) in ne mlati same sebe tko kot mi, ki smo plidni plidni.

Tko nekak jaz to razumem. Lahko pa se oprimemo premise, da gospodarstvu bremzanje izpustov ne skodi.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen