Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[usimoncic]
Mladina pri odhodu v tujino pogosto ne pomisli na svojo bodočo družino in se ji niti ne sanja kaj pomeni imeti družino 100% brez mama servisa. Jebi ga, taki pač so... Sam sem poskusil ZDA kot samski, s punco, z enim otrokom, ter Nemčijo z dvema, tako da vem o čem govorim. In živim v Sloveniji. En kolega se je tudi vrnil iz Nemčije, ko je dobil otroka.
Daj prosim razloži malo bolj podrobno pluse in minuse ZDA in Nemčije v primerjavi s Slovenijo in kaj je pri tebi pretehtalo da si se vrnil.
Kot državi se nam ni treba sekirati zaradi mladih, ki odhajajo ven. Oni pač hodijo v tujino in bodo hodili tudi če v Sloveniji dobijo enako ponudbo za delo. S tem načeloma ni nič narobe. Bi se pa morali zamisliti zakaj v Slovenijo ne prihajajo visoko izobraženi mladi tujci. In zakaj razni Makedonci in Ukrainci pridejo v Slovenijo, naredijo doktorat, dobijo slovensko državljanstvo po hitrem postopku, potem pa takoj spizdijo na zahod. To je tisto, o čemer bi se morali pogovarjati.
Mislim, da je ta drugi del povezan s prvim delom. Če malo ugibam, zate je Slovenija domovina in si nanjo čustveno navezan. Makedonec in Ukrajinec sta v tujini in gledata kje bosta več dobila za svoje delo.

Jaz sem poročen s tujko, in ti lahko povem, da se tujci pri nas soočajo s sistematično diskriminacijo pri bankah, najemih oz. nakupih nepremičnin in še kje. To pa jim onemogoča normalno ureditev življenja v Sloveniji. Razlika v neto plačah med Slovenijo in recimo Avstrijo je še vedno prevelika,da bi bila Slovenija privlačna za tujce.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen