Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-181718 sporočil: 149
Zadnja sprememba: anon-181718 19.03.2019 08:58
Velik problem je cikličnost te panoge. Boli me dejstvo, da so prenekateri gradbeni inženirji v letih 2009-2015 popolnoma zapustili to panogo in se prezaposlili po ministrstvih in ostalih službah, ki nimajo nič skupnega z gradbeništvom. V to jih je prisilil dekret države, da se v teh letih popolnoma umakne iz investicij v infrastrukturo. Raje smo zmetali denar v socialo. Inženir ki pa nekje 5 let zapusti svojo panogo, ni več tisti pravi inženir. Tako da ne samo da ni novega kadra... Star kader je šel po gobe. Danes pa manjko. No pa seveda plače visoko izobraženega kadra so prenizke. Avstrija in Nemčija sta blizu, tako da se raje zaposliš kar tam...

Uglavnem problem je ta hudičeva cikličnost. Pred petimi leti praktično nič investiranja, danes pa pregrevanje. Država bi morala investirati v času krize, ko so cene nižje, prav tako pa bi dajala kruh ljudem in zadržala znanje v panogi. Sedaj pa bi morala investiranje umiriti, saj trenutno gospodarstvo investira miljone. Tako bi zmanjšala pregrevanje, znižala cene gradbenih del, ki jih plačuje gospodarstvo in sama počakala na boljše čase za investiranje.

Morda v razmislek tudi tole: www.gzs.si/LinkClick...&mid=51579

Je pa seveda problem tudi neizmerna požrešnost gradbenih firm, ki si grebejo posel. V prvi vrsti si ga nagrebejo preveč, potem pa ko rabijo kader da izpeljejo projekt, nočejo plačati pošteno ne delavcev ne inženirjev. Potem pa projekte vodijo ekonomisti in razni xyz gimnazijski maturantje. Rezulat pa seveda neučinkovitost in neracionalnost. Brez znanja seveda ne gre. Je pa gradbeništvo panoga, o kateri so vsi pametni in vedo veliko povedati, kljub temu, da nimajo pojma ali pa sploh niso v panogi.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen