Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[tilenrexi]
> [tilenrexi]
> Jaz imam sicer še veliko do penzije, ampak se mi zdi, da ključni podatek za neuke manjka?
>
> > Zvišanje odmernega odstotka na 63 odstotkov za oba spola
>
> Kaj to pomeni od katere plače? Bruto? Bruto2? Neto?
>
> Kaj se predpostavlja... Se opravičujem, ampak res ne vem.

Lahko nekdo prosim odgovori? :)
zakonodaja.com/zakon...ska-osnova :
30. člen
(pokojninska osnova)


Starostna pokojnina se odmeri od pokojninske osnove, ki jo tvori mesečno povprečje osnov zavarovanca za posamezno leto zavarovanja, od katerih so bili plačani prispevki za obvezno zavarovanje (v nadaljnjem besedilu: pokojninska osnova).

(2) Za izračun pokojninske osnove se upoštevajo osnove iz prejšnjega odstavka, zmanjšane za davke in prispevke, ki se plačujejo od plače po povprečni stopnji v Republiki Sloveniji, iz katerihkoli zaporednih 24 let zavarovanja od 1. januarja 1970 naprej, ki so za zavarovanca najugodnejša. Povprečno stopnjo davkov in prispevkov iz tega odstavka določi in objavi minister, pristojen za finance.

(3) Za leto zavarovanja se pri izračunu pokojninske osnove upošteva koledarsko leto, v katerem so bili za najmanj šest mesecev zavarovanja plačani prispevki od osnove, zavarovanec pa je dopolnil najmanj šest mesecev zavarovalne dobe.

(4) Če so bili v posameznem koledarskem letu prispevki od osnov plačani za krajše obdobje, kot je določeno v prejšnjem odstavku, ali če obvezno zavarovanje sploh ni obstajalo oziroma če podatkov o osnovah ni mogoče pridobiti, se tako leto pri izračunu pokojninske osnove preskoči. V tem primeru se pri določitvi obdobja iz drugega odstavka tega člena upošteva prvo naslednje koledarsko leto, za katero obstajajo podatki o osnovah, od katerih so bili plačani prispev

Pokojninska osnova se totrej računa iz bruto plače, vsaj sodeč po mojih številkah

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(