Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-181718 sporočil: 149
Svojo kritiko avtohiš sem spisal že v nekem drugem članku, tako da o tem se mi ne da izgubljati besed. Se strinjam z mnogimi zgoraj spisanimi teksti.

Kar me pa moti/skrbi je vse bolj agresivna propaganda souporabe vozila. Da elaboriram:

Pred kratkim sem kot firbec odšel malo po prodajalnah z rabljenimi vozili. Da si ogledam trg in se pripravim na morebiten nakup (novega) rabljenega avtomobila. Kaj sem ugotovil: avtomobili so večinoma (razen nekaj izjem) res slabo vzdrževani. Veliko oguljenih delov, prask, čudnih vonjav "prekritih" z vonjem kemičnih čistil itd. Da ne omenjam vzdrževanja vitalnih delov, ki pa za tole debato niso tako pomembni. Uglavnem vprašal sem se kako slabo mora lastnik avtomobila skrbeti za avto, da je 3-5 let star avto tako sesut. No in potem sem se spomnil nebuloz s souporabo avtomobilov. Kako bo nek uporabnik avtomobila, ki še za svoj lastniški jekleni konjiček ne skrbi, gledal na čistost, urejenost in dolgoročno nego. Pa tu ne govorim o nekih poliranjih in tedenskih globinskih čiščenjih. Govorim o navadni čistosti avtomobila. O tem da nima nekih lukenj od cigaret v sedežih in da ne fašeš nevem kake krame od prejšnjega lastnika v avtu. Ne vem kako bo ta stvar funkcionirala s tega stališča.
Predlagam praktični preizkus: pojdite po ulici, kjer so parkirani avtomobili bočno. Ne preveč očitno samo bežno ozrite v notranjost avtomobilov. 1/3 avtomobilov bo imela v notranjosti toliko šare, da bi samo odstranitev trajala pol ure. Nekje polovica pa bo imela bodisi neko šaro zadaj, bolj ali manj umazane preproge in 10m različnih USB kablov za polnjenje itd.

Kar je moj point je: nisem mahnjen na ultra čiste povoskane avtomobile, vendar se ne usedem v umazan/s kramo napolnjen avto. Kaj šele da bi ga bil primoran vzeti za daljšo pot. Enostavno ne gre. In vse to pomeni, da bodo morali biti (zaradi narave svinjskih lastnikov) ti avtomobili redno čiščeni in posesani, kar bo zopet naneslo dodatne stroške. Da se ne dotikam mehanskih delov, ki niti približno ne bodo zdržali tako dolgo kot v avtomobilu, ki je imel 2-3 lastnike.
Ne predstavljam si, da bi se usedel v avto v katerem je bil nek zanemarjen voznik, po možnosti še kadilec, ki mi v prtljažniku pusti še pol vreče smeti odpadkov. Recimo da bi moral iz LJ v MB na sestanek. Kaj bom klical car sharing podjetje in se kregal ter dokazoval da je avto svinjak? Da voham zažgano sklopko? Bom morda kar jaz čistil avto? Malo morgen!
Souporaba avtomobila je utopija. Ali bo souporaba izjemno draga, ker se bodo kopičili stroški vzrževanja/čiščenja ali pa bodo na trgu premični svinjaki v katerih normalen človek ne bo hotel eksistirati...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen