Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 10.03.2019 09:11
[aleksander]
Lobiranje je v razvitem svetu že od nekdaj sestavni del posla oziroma pridobivanja posla. Samo pri balkanskih narodih lobiranje večinoma razumejo kot podkupovanje. In se tako tudi obnašajo.
Žal lobiranje v mnogih primerih ni nič drugega, kot korupcija. Ti meni, jaz tebi, daj, dam. Stokrat dokazano dejstvo. In južneje ko greš, bolj eksplicitno to dejstvo prihaja do izraza. Tudi v razvitem svetu se je to že stokrat potrdilo. Zakaj bi sicer "lobistične" skupine razmetavale gore denarja, če ne za podkupovanje. Mogoče za kakšne zahtevne študije, ki jih svet še ni videl? Pajade.

www.opensecrets.org/...ndexType=s

Toliko o "razvitem" svetu. Kaj se pa v "nerazvitem" dogaja, si pa lahko samo mislimo.

P.S.: Berem na Wikiju (naročeni prispevek sl.wikipedia.org/wik...5%A0krabec ), kako je Škrabec ustanovitelj Rika. Kakšne buče. Riko je obstajal zilijon let pred Škrabcem, ki je njegov lastnik postal v prihvatizacijski tranziciji. Je bil v pravem času na pravem mestu in se mu je pač izšlo za razliko od nekaterih drugih. Kako so te prihvatizacije potekale, je bolj kot ne znano. Poštene že niso bile. In naj sedaj verjamem, da Škrabec posle pridobiva na pošten in transparenten način, brez tega, da komu kaj kapne v žep za sklenitev pogodbe?? Naj verjame kdo drug, jaz ne.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen