Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Rebalansu se v DZ obeta zadostna podpora

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.037
[sopranos]
> [1011Arist]
> > [FIN-311684]
> > Ta rebalans je le pokvarjena igra, saj bo še kakšen. Poglejmo le kako so nas Šarec in Pogačar za nos potegnili s stavkovnimi sporazumi in dogovorom o plačah, ki so jih z javnosektorskimi sindikalnimi mafijaši podpisali 3. decembra lani? Pogačar je podpisal tudi;
> > - da bodo do 1. marca pod masko prenovljenih kompetenc zvišane plače v zdravstveni negi,
> > - da bodo po podpisu aneksov h kolektivnim pogodbam začela nova usklajevanja predlogov sprememb zakona o sistemu plač v javnem sektorju in zakona o javnih uslužbencih, torej nova pogajanja o višjih plačah,
> > - da bodo začela pogajanj o odpravi še preostalih varčevalnih ukrepov v javnem sektorju,
> > - da bodo začela pogajanja za normativne dele tistih kolektivnih pogodb javnosektrskih dejavnosti, ki teh še nimajo,
> > - da bodo začela pogajanja za zvišanje plač preko redne delovne uspešnosti,
> > - da bodo začela pogajanja o odpravljanju morebitnih razlik v sistemih napredovanja....
> > Torej, Šarec in njegova koalicija sta preko Pogačarja dali sindikatom javnega sektorja bianco menico za nadaljevanje sindikalnega terorja in ropanje države. Kolikor nas bo ta Pogačarjev dogovor še stal? Bosta dve milijarde dovolj? Kje je konec tega?
>
> Usklajevanje plač ima dva principa, v zasebnem sektorju se to dela bolj po tiho, v javnem pa se to dela hrupno na očeh javnosti. Zato v naprej obsojati to folkloro, kaže na nerazumevanje delovanja. Če se sindikati ne bi pogajali, bi plače ostale enake, kar pa je tudi ekonomsko nesmiselno, ker je inflacija okoli 2% in prilagajanje temu normalno delovanje sistema.
>
> Pomemben je rezultat. Ta pa kaže, da so v zadnjih petih letih plače v javnem in zasebnem sektorju rasle skoraj usklajeno. Če upoštevaš letno vsoto plač (zasebne sektor ima božičnice in dodatne plače) potem je bila rast v zadnjih petih letih v zasebnem sektorju 8,85% v javnem pa 8,45%.

S tem, da so v javnem sektorju že v osnovi 400-500 EUR višje. Tako, da se s temi stavkovnimi zahtevami samo še utrjuje pozicija javnega sektorja kot vladajočega razreda v družbi in zasebnega sektorja kot drugorazrednega, zreduciranega na vlogo plačevanja davkov in brez pravne varnosti.

Pri Štrukljevem boju gre za to, da ne bi slučajno prišlo do tega, da bi se zasebni sektor izenačil z javnim sektorjem.
Zasebni sektor se ne bo izenačil z javnim, pa ne gre na nobeno teorijo zarote.
V javnem imaš zdravnike, univerzitetne profesorje, znanstvenike-raziskovalce, ki opravijo za družbo zelo zahtevna opravila (z visoko dodano vrednostjo) in so zato bolj ali manj ustrezno nagrajeni.

Vsegliharstvo, da bi povprečje teh moralo biti enako npr nekem hotelu ali čevljarski tovarni, ki imata dodano vrednost 30.000 € je popolnoma neumestno in navadna demagogija, ki se sicer pogosto uporablja, še posebej ko gre za kaka pogajanja.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen