Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pelle sporočil: 737
[sopranos]
> [TadejK]
> > NLB lani z 203,6 milijona evrov dobička
>
> No, jaz bi pa tukaj vseeno opozoril, da
>
> - nekateri članki, tudi v Financah, že tri leta vztrajno trdijo oziroma napovedujejo, da se časi teh dobičkov končujejo, recimo pred 13 meseci so spet tako svarili tukaj: www.finance.si/8863874 ;
>
> - jaz pa se temu že ves ta čas čudim, recimo v forumskem komentarju na že omenjeni članek pred 13 meseci tukaj: forum.finance.si/?m=...466&single , in pravim, da pričakujem nadaljevanje dobičkov velikostnega reda (pri NLB) 200 mio na leto še vsaj leto ali dve, recimo v kolumni predlanskim tu: www.finance.si/8860018 in vnovič v kolumni lani tu: www.finance.si/8864053

Če bi Finance pisale o tem, da bo imela NLB še nekaj let dobiček v višini cca. 200 milijonov EUR, je vprašanje ali bi sploh prodali banko. :)

Se mi zdi, da so bile ocene Financ narejene malo bolj čez palec, medtem ko greš ti bolj v drobovje, v same številke. Tudi če te potem kažejo drugače od tega kar je prevladujoča mantra v medijih.

Tako, da kapo dol.

Finance bodo čez 2 leti trdile, da so vsakokratni 200 miljonski dobički rezultat pametnega privatnega lastništva, ker drugače bi bilo pa drama.
Če bo vmes kakšen zdrs, bodo Finance pojasnile, da je to zaradi okostnjakov iz časa državnega lastništva.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen