Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

maharaja sporočil: 276
[Domen89]
Pozabil sem omeniti še eno stvar.
Če se bo izkazalo da človek ne povzroča globalnega segrevanja in bo kljub zmanjšanju izpustov toplogrednih plinov ozračje še naprej vse bolj segreto, se bodo znanstveniki pač posuli s pepelom. Naredili so napako. Zapravili smo miljarde
Če se pa izkaže da človek res povzroča globalno segrevanje, bodo pa posledice 10^10€.

Če ima narobe stran ki sedaj nagovarja k zmanjšanju CO2, bo pač vse isto (razen porabljen denar). Če pa ima narobe stran, ki pravi da človek ni kriv, izkazalo pa se bo da je, bomo pa imeli toplejšo Zemljo in z njo (še nepredvidene probleme). Strošek pa kot rečeno 10^10€, ker samo ema naravna nesreča tipa poplavljenje Miamija naredi več škode kot vsi ukrepi za manjšanje izpustov C02.

Pozdravljen,


strinjam se s tvojo oceno, da bomo šele čez par deset let bolj natančno vedeli kdo je imel bolj prav pri svoji napovedi...


...sem pa mnenja, da je napoved zagovornikov globalnega ogrevanja zgrešena in mečemo stran milijarde, ki bi jih lahko uporabili za kaj bolj smiselnega... sploh mi gre v nos dejstvo, da nas obdavčujejo zato, da porabljajo denar za svoj "pet - project".

Nimam problema s tem, da se izvajajo raziskave za državni denar.. do neke mere je smisleno podpirati znanstvenike pri svojih "norih" idejah (kočije brez konjev, svetloba brez ognja, leteče preproge,...) ampak globalno segrevanje in posledično vsiljevanje tega pogleda, je preseglo meje dobrega okusa, da ne omenjem financ.


Strašenje z dvigom morske gladine zaradi taljenja ledu (ki je seveda posledica dviga temperatur, ki so posledica dviga ravni CO2 v ozračju, sic!) je tudi deplasirano, kar lahko zelo hitro preverimo z grafikonom, ki prikazuje dvig gladine od zadnje ledene dobe (pred okoli 20.000 let) do danes..

..ker smo na forumu financ ti verjetno prikaz življenskega cikla produkta ni tuj in ga lahko označimo kot veliko črko S.. majhen volumen prodaje na začetku, močan porast volumna v srednjem delu in pa "leveling off" v zadnjem delu.. in mi smo v tem zadnjem delu, ko govorimo o porastu morske gladine..

..le-ta je začela strmo naraščati pred okoli 14.000 leti, ko je rasla s hitrostjo 17mm/leto, v zadnjih 8.000 letih pa narašča s hitrostjo 0,1mm/leto. NASA sicer v zadnjih 100 letih ocenjuje rast na okoli 3mm/leto, kar pa je po moje prekratko obdobje, da bi lahko ocenili, da se je trend zadnjih 8.000 let spremenil. Zanimivo, da znanstveniki ocenjujejo, da je raven CO2, v obdobju najvišje rasti morske gladine, celo padala.

Kakorkoli že .. ocenjujem, da je uradna znanost, na malodane vseh področjih, v zadnjih desteletjih zaplužila v celebrity / politične / ekonomske vode, kjer je več energije potrošene na pridobivanje novih in novih sredstev, jet-setting, TV-shows in manj na dejanske raziskave.

.. kar pa se tiče Miami-ja in morebitno poplavitev lahko vse skupaj vržemo v še eno ekonomsko kategorijo - sunk (sic!) costs.. napaka je bila storjena ob prvi naselbini pred več sto leti, ko ljudje pač niso vedeli toliko kot vemo danes... podobno kot nasedle nepremičninske naložbe, zombi banke,..itd.


lp

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen