Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rx170 sporočil: 6.393
Zadnja sprememba: rx170 28.01.2019 15:57
[usimoncic]
> [rx170]
> Z zanimanjem sem prebral vse komentarje.
>
> Sam se ne spoznam na energetiko toda, kar se meni zdi iz vsega tega je to, da bo cena elektrike na dolgi rok narasla.
>
> V tej luči se zdi investicija v 2. blok NE in tudi v HE precej smiselna (seveda pod predpostavko, da se investicijski stroški ne bodo po slovensko podeseterili) predvsem s stališča samooskrbe.

Problem nukleark je med drugim tudi v tem, da jih zahodnjaki več ne znajo izdelovati, ker so pametni politiki to industrijo sistemsko uničili. Tudi na zahodu se NE gradijo čisto po slovensko kar se tiče stroškov in rokov. Preberi si recimo tole: en.wikipedia.org/wik...Plant#Cost

Tebi bo bolj všeč kot meni, ampak kar je res, je res, Rusi so trenutno edini, ki znajo graditi nuklearke. Blizu so jim še Kitajci in Južni Korejci, ostalo je pa dizaster.
Če bi recimo bila nuklearka moja, bi se mi zdelo najbolj smiselno, da jo gradi Westinghouse, ki je izgradil prvo in, ki je menda tudi vsa ta leta vzdrževal. Seveda pa, če ga več ni ali so se zgodile ne vem kakšne poslovne "transformacije" medtem in ni več to to, potem pač Rusi. Čeprav po mnenju nekaterih tule Rusi ne znajo drugega kot črpati nafto.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(