Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[blink]
> [vickibedi]
> > [macon]
> > > [vickibedi]
> > > Slovenske nepremičnine so v resnici poceni, zato takšna rast. V VB so nepremičnine bistveno dražje, logično da je rast nižja.
> >
> > Poceni ali drago je lahko samo relativno glede na prihodke prebivalstva.
> >
> > Pri nas nepremičnine niso poceni.
>
> V VB (London*, najbrž tudi drugi centri) je housing svinjsko drag, četudi upoštevaš razliko v plači. Čedalje več je takih, ki gredo enostavno ven iz centra, ker ne vidijo smisla v tem da živijo iz rok v usta.
> Tole je sicer zgodba iz Manhattna, ampak problem je isti:
> www.youtube.com/watc...ZSdrtEqcHU
>
> Ko sem gledal oglase- enosobno stanovanje - cca 400 funtov - tedensko.

Na Manhattnu dejansko ni prostora za gradnjo, medtem ko ima Ljubljana med Savo in Golovcem prostora za še eno celotno Ljubljano. Pomanjkanje parcel, restrikcije in dolgotrajne izdaje gradbenih dovoljenj so povsem umetno ustvarjen problem.

Mi je pa sumljivo, zakaj noben tuji nepremičninski sklad ne gradi v LJ najemnih stanovanj - ali je problem zakonodaja, kupna moč, nenaklonjenost najemu, nagajanje politike? Ali kdo ve?
Zakaj? Ker je razmerje med stroški gradnje in iztrženo najemnino tako slabo, da jim izračuni kažejo, da se ne splača.

In kot je že ena nepremičnanrka rekla, problem je v tem, mi vse drobimo. V Ljubljano bi kakšen tujec prišel, samo bi mu morali dati tako veliko parcelo, da bi gor lahko postavil celo sosesko. Tako velikih parcel, ki bi jih imel v lasti en subjekt, ni.Da se bodo pa tujci ukvarjali z enim vila blokom za 2-3 milijone EUR, pa lahko pozabiš.

Slovenija je birokratski Divji zahod.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen