Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek 8 zgodb uspešnih Slovencev v tujini

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: 8 zgodb uspešnih Slovencev v tujini
[#2752860] 14.01.19 22:30 · odgovor na: spiderman (#2752835)
Odgovori   +    21
[spiderman]
No saj ni bilo težko, kajneda?
.
Ste pa vseeno malo "skrivali", da je bilo "skoraj 90%" priseljenih v Slovenijo tujih državljanov.
Predvidevam, da se se k nam večinoma priseljevali Švicarji in Norvežani.
.
Torej se je število tujih državljanov v Sloveniji v zadnjih 10 letih povečalo za koliko %?, št. oseb?
(kakšno pod poizvedovanje o nacionalni sestavi vseh prebivalcev skupaj je itak fašizem 1. vrste)
.
Kaj pa kaj izobrazbena struktura odseljenih in priseljenih oseb, saj veste Slovenija je le družba znanja, pa to...
...imate obbčutek, da spet izzivam, ker "selektivno"/politično korektno predstavljate podatke oz. se (samo?)cenzurirate?
.
Že iščete moj IP, lahko pričakujem v kratkem pričakujem koga na vratih?
Saj ti podatki so javno dostopni. Največ je priseljencev iz BiH, potem pa so Srbija, Makedonija, Kosovo, Hrvaška itd.

Problem, ki ga v bistvu povzema tudi ta članek je, da naši top kadri v Sloveniji nimajo možnosti prosperirati in se razvijati, ker mi smo družba, ki se ukvarja z revščino, ne z bogatenjem. In ti kadri so tukaj že tako manj plačani, potem pa jim še država sorazmerno več vzame. In ko združiš vseprisotno in vsemogočno birokracijo, visoke davke in amaterizem, potem je jasno, da se Slovenci izseljujejo.

Sem se bodo priseljevali predvsem tujci iz revnih držav. Pa še to ne najboljši, ampak drugi ali tretji tir.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen