Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-217002 sporočil: 275
Saj dovoliš, da bom uporabljal drugo osebo ednine. Na forumu smo pač vsi enaki. Napisal si:
»Človek je vedno bil socialna žival. Verjetno tudi bo, ali pa vsaj še zelo zelo dolgo časa... V skupnostih je živel, plemenskih, ali kakih drugih, znotraj njih deloval, se učil, zdravil, .... in v večini primerov ne koncu tudi umrl! :)
To je potrebno VEDETI, ko govorimo o sociali, stranki ali režimu, npr. socializmu. :) Seveda to ni edini možni sistem in režim. Tudi znotraj tega socializma (ali npr. plemena) se pojavljajo razlike ali neenakosti.... Srednji sloj, višji sloj, ali celo kralji. :))«,
in zlorabil moje strinjanje s socialno funkcijo, ki mora biti prisotna v vsaki organizaciji, ki služi doseganju cilja in nadaljeval (podtaknil) s stranko, režimom (državo) in nadaljeval s socializmom.
Socialno funkcijo v družbi seveda sprejemam, ne sprejemam pa države, ki je itak prisila, še manj pa socializma, ki je nasilje. Vsaka stranka se primarno bori za oblast, vse ostalo, pa so samo sredstva za doseganje tega cilja. Stranke, ki za cilj postavljajo socialo, nikoli ne bom volil. Lenina, Mussolinija, Hitlerja, Roosevelta, Maoja, Castra itd. ne bi nikoli volil.
Da ne bom obtožen individualizma (čeprav je to moj pogled), bom nadaljeval z organizacijo. Razlikovati je potrebno med ciljem organizacije in sredstvi (robnimi pogoji) za doseganje cilja. Recimo, da smo se dogovorili, da bo neka skupina ljudi odšla na vrh Krvavca. To je seveda cilj, ki vključuje tudi podcilj, da bomo prišli nazaj. Pred vzponom bom seveda pregledal ali so vsi člani odprave primerno opremljeni. To se bom srečal s prvo odločitvijo. Ali neprimerno opremljene ljudi pustimo ob vznožju, ali pa bom tvegal, da se bo zaradi neprimerne opreme skupina ljudi morala vrniti preden doseže cilj. Na poti navzgor, bom seveda pomagal posameznikom, ki so vzeli premalo vode. Odstopil jim bom svojo. Tudi moj sendvič bom delil z ostalimi. Tempo hoje bom prilagodil najšibkejšim, saj je cilj, da vsi pridemo na vrh, z razliko od alpinistične odprave, ki je uspešna, če vsaj eden doseže cilj. Tudi ko se bomo vračali in se ustavili na kosilu v koči in bom ugotovil, da je nekdo pozabil denarnico, da bi plačal kosilo, mu bom to kosilo omogočil. Ne bova podpisala pogodbe o kreditiranju, računal bom na to, da mi bo moj izdatek član odprave povrnil, v kolikor pa ne, je to strošek doseganja cilja. Tudi članom odprave ne bom zaračunal mojega dela za organizacijo podviga. Cilj bo seveda dosežen, ko se bomo vsi vrnili v dolino. Ali je jasno, da je socialna funkcija samo sredstvo ali nujno potrebna dejanja za doseganje cilja? To kar je zapisano v Ustavi RS, da je RS socialna in pravna država ni cilj, pač pa samo način doseganja cilja. Sam bom pristavil, da je socila nujno potrebna za dosegane cilja.
Na žalost pa je država birokratska organizacija. Že Weber, kot utemeljitelj birokratske organizacije, je spoznal, da uradniki oddelčni cilj zamenjujejo s skupnim ciljem in celo oddelčni cilj predpostavijo skupnemu cilju. To je eden od vzrokov, da v državo, širšo od zagotavljanja varnosti (vojska, policija in pravni sistem) ne verjamem. Že tu se mi pojavlja problem, ker mi država prepoveduje samoobrambo in nošenje orožja. Strinjam se, da je smiselno, da vsi dobimo osnovnošolsko in tudi srednješolsko izobrazbo. Strinjam se tudi, da vsi prispevamo za osnovno zdravstvo, ki smo jo deležni vsi. Vendar to ne opravičuje države, da monopolizira te dejavnosti. Državni monopoli sto nezdravi, neučinkoviti, podvrženi korupciji in škodljivi za ljudi, z razliko od prosto tržnih »monopolov«, ki pomenijo, da ni boljšega ponudnika blaga in storitev.
Ker so nekateri komentarji zašli tudi na področje migracij, samo ena izjava, ki bo mogoče zlorabljena. Migracije niso zdržljive socialno državo (wellfare state). Nimam nič proti migracijam, ob upoštevanju pravne države. Če se povrnem v plemensko skupnost, s katero si začel. Nobeno pleme ni bilo dolžno sprejeti članov drugih plemen, dovolili so jim nabirati sadeže na javni lastnini (dokler ni bilo poljedelstva in živinoreje je bila zemlja javna last), vendar so jim priporočili, da nadaljujejo pot. Morda so jih celo smatrali za sovražnike in nasilneže in se proti njim borili.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen