Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[vickibedi]
> [MarijanMacek]
> > [FIN223552]
> > Revščina v Franciji s €1500 minimalne plače, pa €3600 PP? Pri 35h delovnem tednu?
> >
> > Hrana pa na pol zastonj. Vsak mesec si lahko delavec sezidajo celo sobo iz kupa klobas in potic in še jim ostane za ogrevanje.
> >
> > Bodo si zgleda morali izprositi socializem, da bodo videli kaj je revščina pa kaj je red..
>
>
> No ne pretitravaj, pravkar sem v Franciji in 1500€ za francoske razmere res ni dosti, ni pa revščina. Recimo da je okoli 1500€ neto plača po naše mladega raziskovalca ali dltorskega študenta. Ravno za preživet če si samski. S cenami je pa tako, na pogled v samopostrežnici niti ni drago, bencin je ~1/3 dražji, v gostilni pa recimo faktor 2. Stanovanja pa primerljiva z Ljubljano, toda kjer sem, ni metropola Francije ampak samo neke brdovite regije....
> Ne vem pa zakaj se zgražate nad plačo 14.700€. A ni kapitalizem zato, da nekateri zaslužijo, drugi pa garajo za male pare?

V Parizu lahko ješ v gostilni za cca 50% dražje kot pri nas, je pa to Pariz. Na periferiji so cene verjetno podobnejše našim. Bencin ni za 30% dražji, ampak za slabih 6%.
www.fuel-prices-europe.info/
Ta tvoj link je predvsem odločno zastarel. Za RS navaja ceno 95 oktanskega bencina 1,347€/l, trenutna cena, www.promet.si/portal...oriva.aspx je v 1,218€. V Italiji "pošastna", na pumpi za Torinom. In lani junija ni bilo velike razlike v ceni bencina med Italijo in Francijo, saj sem tankal tudi v Franciji in bom naslednji teden spet.... Sicer vem to kar mi pravi moj sin, kakšna je razlika v cenah. On namreč živi v nekem središču brdovite regije. Seveda pa govorim o cenah na avtocesti, saj se na taki razdalji ne potuje po nekih zgornje dolnjih blatnih dolih. O cenah v gostilni ti pa svetujem, da jih resnično primerjaš, recimo naroči si eno pivo pri nas (pa ne na Tromostovju) in eno v brdoviti prestolnici. Bo v Franciji kar okoli 4€, pri nas pa 1,8-2,5€.
V samopostrežbah tipa Lidl so cene praktično takšne kot pri nas, res pa da tja hodijo predvsem socialci.
Le kaj si hotel povedati novega, če sem napisal >

S cenami je pa tako, na pogled v samopostrežnici niti ni drago,... Za Lidl pa res ne vem, nisem bil v njem ne pri nas, ne v Franciji. Mi je bil dovolj en vstop v Euro spin, da v take pajzle ne hodim.

Za stanovanja sicer nimam podatka, ampak verjetno zelo varira, eno je Pariz (tega sploh ne smeš primerjati z našimi cenami), periferija je seveda druga zgodba.

Kakor sem napisal se da preživeti pa nič več. Kao se pa pri nas živi z minimalno plačo pa resnično ne vem..... So pa cene nepremičnin v neki brdoviti prestolnici dokaj podobne ljubljanskim, se pravi najdražjim v Sloveniji. Najemnine je pa težje primerjati, ker se drugače računajo. Venda niso bistveno višje od ljubljanskih.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(