Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[lea1]
Pri tem me moti najbolj to, da šolniki to mirno dopuščajo, med sabo se sicer razburjajo ampak nihče ne pisne navzven, ker ni zaželeno, na zunaj mora biti vse super in zglancano po eni strani, po drugi strani pa pritisk "koristnikov" , ki potem vse obrnejo kot da se šolniki grebejo za lastne riti, v to potem zaradi njihove slabe podobe v javnosti tudi tako izpade
Veliko kritik solnikov je na zalost po sistemu "jezni smo, ker mi pa ne moremo tako" in ne zato, ker bi resnicno ljudje mislili da je tisto, kar pocnejo, narobe.

Sicer pa glede vajenistva: sedaj ko manjka delovne sile in bi vse firme zaposlene najrajsi z verigo priklenile nase (ali pa kar z zakonom), sedaj se govori o vajenistvu. Ko bo pa kriza in bodo delavci hoteli sluzbe, podjetja pa se hotela znebiti zaposlenih, bodo pa vsi nakladali o "agilni delovni sili" in podobnih bedarijah. Ces, evo, "mujo, ko je bila konjuktura je fajn da si delal z nami, sedaj pa bodi agilen in ne tezi za sluzbo nam, oke?"

Pa nimam cisto nic proti popolnoma racionalnem obnasanju delodajalcev, samo to dvolicno pretvarjanje mi pa gre hudo na zivce. Najdite kaksen oglas, kjer sedaj na visku konjukture ne bi obljubljali "interesa za dolgorocno sodelovanje", "osebnostne rasti" in podobnih neumnosti. Kurc, bodite fer in napisite da zaenkrat rabite cloveka za pol leta, potem boste pa videli...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen