Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.187
Zadnja sprememba: crt 08.01.2019 08:00
[shevchenko]
> nanasa se na to, da problem nepostenosti resis tako, da se premaknes na drugo podrocje prav tako nepostenosti, problem nezaupanja pa tako, da se premaknes na podrocje, kjer apriori ni moznosti zaupanja in pritozbe.

kaksna pa je pritozba proti fiatu? resno me zanima
em, ne vem, kako bi zgledala "pritozba proti fiatu", tako kot tudi jaz ne govorim o "pritozbi proti kriptu", temvec o tem, da gres na neko podrocje in te tam nategnejo.

promocijski point kripta je bil izstopiti iz "sistema" z uporabo druge valute, odsotnostjo centralne avtoritete in (recimo) ne-sledljivostjo.

izstop iz "sistema" pa pomeni tudi to, da so sle tvoje property rights v maloro, ker pac kje pa sploh imas kaksen property in kdo je ta, ki naj bi uveljavljal tvoje interese v primeru spora. in to, kar imas, bo mogoce cez en teden ne vec xcoin, temvec ycoin in naprej zcoin, k cemur lahko pripomnis samo ja okej jebiga.

JA, res je, da v zgodovini pridejo primeri, ko tudi "sistem" (drzava) obravnava svoje podanike na tak nacin - torej z zavracanjem property rights, zavracanjem uveljavljanja njihovega interesa in prisilno mutacijo premozenja vkljucno z mutacijo v prazen nic.

a so to vendarle bolj izjemne situacije kot pa stalnica. (na tem mestu ti sicer komot priznam tocko v smislu, da jadramo v obdobje znova povisanih sans za take operacije; in da smo eno tovrstno ne tako dolgo nazaj v sloveniji ravno imeli na primeru bank.)

nasprotno temu ima kripto scena to vgrajeno apriori, je del zgodbe - oziroma druga plat tiste zgodbe, ki se jo marketinsko poudarja kot prednosti.

to so razlogi, da pravim, da kdor je kao prav zaradi nepostenosti in nezaupanja sel iz "sistema" v kripto, je to iz dezja pod kap.

verjamem pa seveda, da je veliko ljudi v casu rasti samemu sebi napisalo opravicilo, cemu grejo v to, in jim je bilo nerodno reci ogledalu, da zaradi catch the cash, pa so nasli kao vsebinske razloge.

za moje pojme je kripto za vecino primerov predvsem:

- utelesenje "joj, ves ta zastonj denar, kje bi lahko kaj zasluzil, pa ce se iz petnih zil potegne ali si je treba sploh v celoti izmislit, samo da je";

- akutna oblika excel fetisizma ("racunalnik je tako povedal").

pri vsem povedanem sem pazil, da je applicable tudi za "tastare coine", ne samo za poplavo icotov. ce se greva dodatno se njih, pa sploh ostane samo se valjat se od groze in smeha.

nic od navedenega ne rabi drzat prav zate osebno in z nicemer od navedenega se ti ni treba strinjati, ampak vprasal si me in sem ti odgovoril. nisem pa vsakic na voljo za take romane :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen