Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odstrel medveda začasno ustavljen

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[Glavni forum] Tema: Odstrel medveda začasno ustavljen
[#2751181] 04.01.19 23:15 · odgovor na: (#2751091)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: robi2107 04.01.2019 23:25
[BigBrother13]
Vsak dan prelaufam 10 km po gozdovih in poljih po Sloveniji, v zivljenju se nisem videl niti jelena, niti divjega prasica kaj sele volka ali medveda, Tako da ne vem koga ogrozajo, zadnja leta ni za videt niti zajcev niti fazanov. Lovske druzine in njihove privilegije do odstrela bi bilo nujno ukinit in zaposlit cuvaje usposobljene za odstrel, ko je to res nujno. Najprej redijo in krmijo divjad, da jo potem zafrustriranci streljajo.
Meni je enkrat košuta presekala pot, ko sem se z biciklom peljal po gozdni cesti med Gornjim Igom in Rakitno. Sem se kar fajn usral, ko je skočila iz grmovja, ker je to en zares ogromen stvor. Pa enkrat sem manjšega medveda videl od daleč, ko je bežal kot nor, ker se je ustrašil šundra, ki sem ga z biciklom delal po slabši gozdni cesti. Sicer pa samo kakšne srnice, zajci in druga manjša divjad. Seveda medvedi v slovenskih hostah so, vendar se jim da izogniti, če ne rineš prav globoko v gozd, predvsem pa ne v času, ko imajo mladiče. Takrat medvedke ni dobro srečati. Sicer se bo pa medved rajši umaknil človeku s poti, če ga bo le pravočasno slišal.

Neprijetna srečanja z medvedi v okolici naselij se pa da zmanjšati z mrhovišči globoko v hostah, ampak kaj, ko so ta menda zaradi nekih bedastih EU uredb prepovedana. Tukaj bi morali mi evrokratom povedati, da naj bodo lepo tiho in naj nam ne solijo pameti, ker so vse svoje medvede že zdavnaj iztrebili in sploh ne vedo, kako medved izgleda. Mi bomo mrhovišča imeli, ker je to star in preizkušen način, kako se medveda odvrača od naselij, pa če je EU prav ali ne. Briga nas. Ampaj naši so prevelike riti, da bi si upali unim bebcem tam spustiti kajlo.

Glede prepovedi komercialnega lova se pa pridružujem tvojemu mnenju. Mora biti nekdo res psihopat, da ga veseli pobijanje živali. Medvede bi pa namesto odstrela lahko pošenkali komurkoli, če bi jih le hotel. Pa ne zato, da jih bodo kreteni postrelili, tako kot so tistega ubogega Rožnika, ampak zaradi ohranjanja biotske raznovrstnosti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen