Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-234516 sporočil: 1.943
[PyotrNovak]
Sistem kakršen je, je notranje konsistenten, logičen, enoten in zelo učinkovito deluje. Tako kot rak. Do hipa, ko gostitelj umre, je izjemno uspešen.
Zdaj mi pa s stališča novih baronov povej EN SAM logičen razlog, da se sistem spremeni? GA NI!
Odseljevanje najpametnejših in priseljevanje bistveno slabše razgledanih je v INTERESU vladajočih. Potencialni kravalmaherji, ki zastopijo kam gremo, odhajajo, prihajajo pa slabo razgledani in pogosto še zagrizeni yogoslovenarji. Cisti win-win.

Poglej interaktivno demografsko drevo; jaz NE vidim kako se bomo izvlekli iz tega.
Pri mojih letih, ko delam na polno, so ljudje že po 10-15 let v pokoju.
Sistem je tak, dokler je večina slovenčkov v stanju "nič ne vidim, nič ne slišim". Isto je z rakom, rak ne ubije človeka, ampak se človek sam ubije z nezdravim življenjskim slogom. Vse to se lahko spremeni, ampak je treba garati na vseh nivojih, tudi z glavo, z razmišljanjem, izobraževanjem. Žal je človek bitje, da gre po sistemu najmanjšega odpora, kar pomeni, da ga zanima samo to, da je stalno polna prva luknja in zadnja na njegovem telesu, vse ostalo vmes, pa zahteva že preveč umskega dela, kar pa je lastnost teh, ki odhajajo.
Vidiš prav na tem sistemu lagodja, izkorišča SLO MAFIJA, stanje tako kot je. Svojim, ki ohranjajo tako stanje(javni sektor) dajajo mastne plače glede njihove učinkovitosti, lenim slovenčkom pa drobtinice. Se strinjam s tabo, da je sistem konsistenten, ker revež(večinski slovenček) finančno in mentalno, nima pojma, da bi bilo lahko njegovo življenje čisto drugačno, bolj zdravo, bolj izpolnjujoče.
Ko to pišem, vidim tle na desno naslov, da bodo že danes izplačane pokojnine, a je to manever baronov, da zameglijo povišanje plač v javnem sektorju????? To je tudi eden izmed načinov, da postaja sistem konistenten.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen