Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.191
Zadnja sprememba: crt 19.12.2018 15:11
[rename]
Linkov še nisem pregledal; najprej sem odgovoril, da ne izgleda, da sem se skril ;-)

Klobase so bile super (še tople je prinesel), sva testirala do poznih ur :-)))

Pogledal link z budgetom za 2018-2021.
21,4 milijarde za migrantsko problematiko... moja ocena čez palec je bila 48, torej sem falil več kot polovico.
Je pa to še vedno 21,4milijarde (=6,3% budgeta), kar je v primerjavi z notranjimi zadevami (9,2mrd) zanimiva postavka, a ni?
(za vojsko pa 38,5mrd).
Favourable budgetary outcomes over the past two years have been used to set aside €18.7bn in reserves that will make it possible for Germany to keep paying for refugee-related costs without taking on new debt. €6.7bn of these reserves are expected to be disbursed in 2017, followed by €8.2bn in 2018 and €3.8bn in 2019.

tako je to razrezano skozi 3 leta. cifro na leti ravni ocitno smatrajo za zelo obvladljivo. jaz tudi, ceprav nemci od tega nic nimajo :)

potem imava se ta del:

The Federation has budgeted €21.4bn for refugee-related spending in 2018. This includes €6.6bn for measures to fight the root causes of refugee flows, significant financial relief of €6.8bn for Land and local governments, and €8bn in federal spending on integration measures and social transfers.

... ki pa je ocitno ze zajet v budzetu, ki je kljub temu s presezkom.

po mojem razumevanju je to kategorija stroskov, ki se smatra kot starting expense za prihod migrantov, torej - zacasne nastavitve, zdravstvene prve oskrbe, jezkovni tecaji...

ljudje, ki jih pokrijejo te cifre, se bodo skozi cas iz kategorije "sveze prispeli, vzemi iz vrece A" delno premikali v kategorijo "vajenci in zaposleni", delno pa "sociala, vzemi iz vrece B".

kako je z zaposlovanjem - sem ti podal link s stalisci zdruzenja delodajalcev in cifro o poteku.

kako je s socialo - sem ti podal link na to, v kaksni visini je osnovna podpora za iskalce zaposlitve brez sklicevanja na 60% zadnje place; ter navedel podatek, kaksen del proracuna je zdaj *celotna* masa socialnih transferjev v drzavi (kar po vsebini seveda presega zgolj podporo nezaposlenim) in koliko je prejemnikov.

skratka... nikakor se ne pogovarjamo o tem, da se bo nemcija znasla v financni krizi zaradi migrantov. lahko se greva "meni se ne zdi OK, da znesek za migrante presega X% od zneska za policijo / vojsko / karkoli", ampak... to je cisto odkrito bolj gres kot greva.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(