Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-443529 sporočil: 39
Zadnja sprememba: anon-443529 19.12.2018 14:59
[IT2017a1]
Kaj pa vemn če se res tole zavezujejo kar pompozno obljubljate v naslovu. "Turki se zavezujejo: drugo cev Karavank bomo zgradili brez aneksa!"

Kakor jaz razumem un pildek, se zavezujejo le ,da bodo naredili vsa dela iz ponudbe po cenah, ki so jih napisali. Če pa se bo naknadno ugotovilo, da recimo v ponudbi niso ponudili izdelave recimo prezračevalnega jaška, pa ga ne bodo naredili :-) Čeprav ga predor nujno rabi ;-)

lp
Razumeš narobe,...ponudbo mora naročnik temeljito prverit....če v ponudbi niso ponudili izdelave recimo prezračevalnega jaška čprav ga predor nujno rabi je naloga naročnika da ponudbo izloči.Hkrati je naloga naročnika, da že na začetku ve kaj sploh rabi :)
Tako, da za to se ti sigurno ni treba bati.

Iz iskušenj ti povem, da se je treba bati Slovenskih izvjalcev (predvsem RIKO), ki obljubijo vse (seveda za ogromen denar), potem pa to naredijo vendar zelo šlampasto, uporabljeni so poceni materiali, nič ne drži kar bi moralo, nakoncu je pa še dodatnih 5 aneksov...

Turki se morajo dokazat, da sploh pridejo na evropski trg in se sigurno nebojo šli blamirat ker je prveč na kocki,...če bi bil moj denar bi sigurno dal njim posel (delam v gradbeni stroki in sem videl že vsega čuda v Sloveniji).

Drugače pa Slovenski Dars in avstrijski Asfinag sta razpis za gradbinca objavila sočasno. To da so oni že začeli z deli, da bo zadeva cenejša kot naš predor (pa imajo skoraj za 1000m več dela) mi se pa kregamo komu bo šla kuverta in koliko bo noter pove ogromno o stanju v Sloveniji.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen