Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.122
Zadnja sprememba: crt 19.12.2018 10:01
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> > Jaz stavim na Nemcijo; predvsem (ali tudi) zaradi migrantske krize.
> > Stevilke so neizprosne.
> >
> > nova24tv.si/svet/vid...na-balkan/
>
> Feeeejk.
>
> Nemčija ni kapitulirala, kot piše v naslovu.

Ja, se strinjam, da gre za tendenciozno spisano fejk novico.
Ampak.
V svojem prvotnem komentarju sem se omejil na številke.
1,5 milijona migrantov, 85% na socialni podpori, 13milijard € za tečaje nemškega jezika... in te številke pa dvomim, da so izmišljene (pa jih ne grem preverjati).
od mene si prejel doslej link o planiranem proracunu za naslednja leta, ki vsebuje (ko pogledas vec kot prvo tabelo) tudi cifre o stroskih za migrante in od kod se pokrivajo.

dodatno si prejel link o tem, da je cca 400 k zaposlenih ali v vajenskih programih (in da je zdruzenje delodajalcev prijetno preseneceno nad hitrostjo tega procesa delovne asimilacije), kar ne gre skupaj z "85% na socialni podpori".

lahko ti dodam se tale podatek: The benefits to secure the subsistence level of single people or single parents – the so-called standard requirement – are EUR 416 as of 1 January 2018 (to je basic jobseeker benefit = sociala za nezaposlene in to v primeru, da prej se niso bili zaposleni v nemicji in torej ne gre kot 60% prejsnje place) ec.europa.eu/social/...&langId=en

ce se gremo "ampak to so sami kozji pastirji, pa poglej kaksen procent prebivalstva so" -- enako lahko reces za operacijo turcija (in precej tudi za jugose), kjer so delodajalci celo zlasti iskali vukojebine (ocitno imajo v tem neko racunico - na primer, da sta ucljivost in ekonomska stisljivost obe dovolj veliki) nemcija pa se kar stoji.

ce ob vsem povedanem - in ob tem, da se strinjas, da je tvoja izhodiscna novica tendencionzna in fejk - se vedno dalje trdis svoje, potem ne vem. ostane res samo se pogovor o klobasah.

(btw, ce se strinjas, da je novica tendenciozna in fejk, kako pod milim bogom se potem odlocis, da v njej omenjene stevilke so pa ziher kul?)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen