Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.867
[bc123a]
> [najobj]
> > V Hoferju gre na blagajni v petih minutah komot 100-300 EUR skozi. Dozivel pa sem, da je v 10 minutah kaksna blagajnicarka v mercatorju skasirala borih 15 evrov. Vrsta pa do konca trgovine.
>
> ... OK, ker tega sam ne vidim, nimam pojma, če in kako sta Spar in Mercator optimizirala svojo nabavo, v odnosu do potrošnikov pa sta se - to sam vidim - s samopostrežnimi blagajnami - ne rabiš vrečke, ker jo dobiš - zelo dobro optimizirala in sta po mojih izkušnjah precej boljša od Lidla in Hoferja, čeprav tudi na samopostrežni bla
"boljse" se meri v tem, koliko evrckov pade skozi blagajno. Tudi samopostrezne blagajne, ki so recimo meni izjemno vsec, rabijo 1 blagajnicarko na 4 blagajne, in to (upam), da ne cel 8 urni delovnik, ker se ti zmesa, ob tem kaksne vse neumnosti delajo ljudje (in blagajne tudi).

Drugace pa je lepo pojasnila rava:
forum.finance.si/?m=...560&single

In jaz sem poznal cloveka, ki je tako "oskrboval" mercatorjeve stacune. S kombijem je en dan obdelal eno regijo slovenije. En dan primorsko, ustavil se v cist vsakem mercatorju in odlozil nekaj skatel keksov, drug dan stajerska, tretji gorenjska, cetrti dolenjska, itd...

Grozljiv strosek, ki ga je treba vsteti v ceno produkta, ali pa delas izgubo na njem. Da ne omenimo izpustov in skode na okolju, ki jo povzroca taksna distribucija. Potem pa se trgovski potnik oziroma "pospesevalec prodaje" pride pogledat ce so izdelki na pravem mestu (na polici ki jo proizvajalec PLACA prodajalcu!). Vse to placas kot potrosnik, noro!

Ce zivis poleg kaksne srednje velike mercatorjeve stacune lahko vidis, kako si razni tovornjacki in kombijcki podajajo kljuke ves dan.

Poglej hofer. Velikanski sleperji, na katerih pise "Hofer" pripeljejo vso robo v trgovino direkt iz skladisca.

Eurospin so pa sploh majstri, imajo mesane palete. Se pravi v eni sami paleti pride mesanica vsega kar jim manjka, tudi 10 tipov artiklov sem ze videl v 1.5 m3 paleti. Se pravi, tudi ce jim manjka 10 kosov enega, pa 30 kosov drugega pa 5 kosov tretjega, ze v skladiscu to zapakirajo v eno samo paleto, da se samo enkrat pelje.
... čuj, jaz merim "boljše" po sebi, kako pa imajo posamezni trgovci urejeno logistiko do Spodnjih Pohancev - BTW, že dolgo ni več tako, kot piše rava - in kako jim (ne) znese, pa me niti ne zanima, dokler imajo v Mariboru za mene sprejemljivo robo in cene ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(