Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.251
Zato ker dosledno verjamem v ločevanje verskih skupnosti, in države kot entitete, ki naj skrbi za svoje državljane pa bili verniki ali ne, in če so že, povsem vseeno katere veroizpovedi so.

Razumem, da je skrb za bolne univerzalna skrb. Skrb za invalide univerzalna skrb, skrb za izobraževanje je univerzalna skrb. Se strinjava?

Ampak pri prvatnem primarnem izobraževanju, pa naletim na težavo. Delček populacije v tem vidi prednost, oziroma ja.. nadstandard. drugače oziroma boljše, od onega kar ponuja denimo javno šolstvo. Lahko se pogovarjava o kvaliteti. In nikjer ne trdim, da ni boljša ali drugačna.

Ampak povej mi. Zakaj bi to financirali skupnoskledarsko? Pa saj do sedaj smo to počeli 80%. Zakaj? Je mest v javnih šolah premalo? Imamo premalo šol? Ali je razlog, da delček staršev meni, da je za njihovega otroka BOLJE, da jih vpišejo v.. privatno šolo? Magari Zavod Sv. Stanislava? Zakaj bi jaz to plačal? Pa me pri celi stvari ne moti to da gre za Katoliško šolo.

Ja seveda bi si vsak želel imet VSE bolje in več. Itak. Ampak če denimo tega ni, in je raven javne storitve taka kot je, ne razumem, zakaj bi pa privatno sfero spet plačeval proračun.

IN nisem dobil odgovora na vprašanje. Ali se bo bogaboječi Slovenski Katoliški pripadnik Svetega občestva, ki tako zelo navija naj Katoliško šolo financira Proračun RS, strinjal, da Proračun RS financira šolo, ki jo bo ustanovila Islamska skupnost, ali pravoslavna skupnost, ali pa Budistična skupnost? Ali pa Skupščina zvez društev individualistov "for all I care"?

Ker če se ne bo, je prav da se financiranje katoliških dejavnosti s strani Proračuna RS tisti moment v celoti ukine. Ne 80%, ne 70%. Nula.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen