Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-479146 sporočil: 49
čas vnosa: 13.12.18 07:07
[alek14]
Jaz vedno kupujem izrecno tujo hrano (zelo malo izjem). Če je na voljo slovenska se ji ognem. Tuja je boljša, kvalitetnejša in pod veliko boljšim nadzorom. Razen, če menite da javni sektor dela najbolje prav v SLO? (inšpekcije za hrano pri nas so JS), številne afere pa ne govorijo ravno v prid kakovostnemu nadzoru.
Sorry, dokler ma JS hrano čez, se bom SLO hrani izogibal na 100 km.
Ni lepšega, kot pri lokalnem kmetu najprej ene par mesecev gledat piščance, kako rijejo za črvi po sadovnjaku na soncu in svežem zraku, nato pa piščančke mrtve teže okoli 4-5kg ;) lepo pospraviti v hladilnik, ko veš, da niso bili krmljeni z rastnimi hormoni ampak samo z žitaricami, ko veš, da je bila žival na zraku in vidiš po strukturi vlaken mesa, da je tuje sintetično meso napol plastično.....no kar je pa najboljše pri vsem tem skupaj pa je, da med potrošnikom (jaz) in proizvajalcem (sosedov Janez Kmetovalec) ni nobene dobavne verige niti ni nobenega industrijskega procesiranja hrane...še več, vsako stvar, ki so jo ti piščanci pojedli, sem videl, prebral na embalaži žitnih krmil(ki se jih pridela doma in tudi zmelje doma)....skratka 100% nadzor nad proizvodnjo...in da :) tudi država si za DDV in ostale komedije lahko pod nosom obriše, ker si pač ne zasluži ta sestava države, da jih kdorkoli "hrani z davki".....ista zgodba z vzrejo domačega pujsa,ki nato pristane v kolinah, tunkah,tlačenkah, šniclih, golažih itd....na kraj pameti mi ne pade, da bi kupil meso iz madžarske, poljske.....avstrije mogoče še, samo imajo zakonsko urejeno, da najboljše meso ostane za avstrijski notranji trg in avstrijce (da lepo papajo)....še manj si želim nemškega mesa, francoskega mesa in bognedaj halal mesa....preprosto brez higienskih standardov in polno konzervansov, ki ti zjebajo prebavni trakt in se nato morfološko začneš spreminjati v spako-soja-kreaturo podobno Vatovcu in Mesecu iz Levice....

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen