Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

gobim sporočil: 583
[jeanmark]
> Imel sem se priliko pogajati z največjimi svetovnimi investicijskimi firmami v zvezi s prodajo NLB. Nobene ni motil državni delež, kvečjemu nasprotno, večina si je želela, da država ostaja eden od glavnih lastnikov! Zakaj neki?
>

si se anonimno pogajal?
Ne, uradno. S pooblastilom, ki mi ga je dal Državni zbor Republike Slovenije in Vlada Republike Slovenije


> Pozablja se, da je boniteta večine slovenskega bančništva po krizi 2008 slonela predvsem na večinskem deležu države. Ko ste idioti neoliberalci leta 2010 in 2011 govorili o privatizaciji bank ste pozabili, da s tem rušite temelj na katerem je stala boniteta največjih slovenskih bank, s tem celega bančnega sistema in posledično cele ekonomije. Tudi, če ne verjamete v državno lastništvo bi morali že zaradi tega razloga odložiti privatizacijo na čas po krizi.
>
> Ampak tega vam ni nihče povedal, sami pa premalo znate in imate premalo izkušenj, da bi to ugotovili.

Lahko, da je boniteta takrat temeljila na tem. Ni pa to edina možnos5 banke za boniteto. Še več, večina dobrih bonitet bank v svetu NE temelji na lastništvu države ampak dobremu stanju in delu. In ja, če to, da si želim da boniteta banke temelji na dobremu stanju banke in dobremu delu ter odličnemu manangementu, pomeni da sem neoliberalec, potem sem ponosen, da sem neoliberalec.
Jeanmark, brez veze. Jasno, da boniteta temelji na vrsti elementov, ampak zelo prikladno se pozablja, da (predvsem pri bankah) temelji tudi na možnosti državne podpore izvirajoče iz državnega lastništva.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen