Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[socialkapitalist]
Drži drži. Tudi jaz vlagam najprej v firmo in poslovanje. Vsak razumneš to počne. A naložbe je vseeno pametno tudi malo razpršiti in kakšen košček nameniti biseru imenovanemu NLB. Ja biseru točno tako kot sem napisal. Zakaj pa se že dve desetletji tepejo razni lobiji zanj!? Je sistemska, dobičkonosna slovenska banka in sem prepričan, da je nakup delnice pametna naložba. O davku pa ne bi, bo predolgo. Dejstvo je, da se splača kakšen višek vložiti v delnico.
Zdaj si me zmedu, dobro še ponedeljek je čas. Če jih kupim deset, to ni v bistvu nič, je dejansko vrženi denar, sto je tudi malo, 1000 bi bil pravi vložek...Torej, moral bi sprejeti sklep, da si izplačam 80.000 evrov dobička, 25% davek ali 20.000 nakazati štrukljem, 60.000 sebi in kupiti delnice ali jih kot podjetje za 80.000 kupiti 1.333...Če jih kupim kot podjetje in prejemam 10% dividendo, ki mi povečuje dododek (dobiček) na katerega moram prvo plačati 19% davek od dohodka, potem pa še 25% davek na izplačani dobiček. Nakup delnic s strani podjetja je fuč investicija, torej ostane mi le nakup kot fizična oseba in sem ponovno na začetku.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(