Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 19.10.2018 11:16
[rename]
> [FIN-311684]
> > [Erik9999]
> > Zakaj vam še ne moremo odgovoriti, ali se nakup delnic NLB splača?
> >
> > No iz članka se kjub avtoričinem sprenevedanju v naslovu jasno kaže njeno stališče in tu nas ne bo nič presenetilo, da bo njeno stališče, izhajajoč iz vsega dosedanjega pljuvanja čez NLB, da se ne splača.
> >
> > Gre kdo stavit da bo temu tako?
>
> Jaz menim, da se nakup glede na prejšnje izkušnje (NKBM, NLB) ne splača, če dodamo še nasprotovanje vseh koalicijskih strank prodaji NLB, odprto Meščevo sovražnost do zasebne lastnine in Kordiševo jasno povedano grožnjo z nacionalizacijo zasebne lastnine je potrebna previdnost pri nakupu teh delnic, na koncu koncev kot pri nakupu kakršnih koli delnic. Povej zakaj se nakup splača?

Včeraj je Pezdir na Faktor govoril o tem. Po njegovem je banka očiščena, okostnjaki so prenešeni na DUTB in zato se nakup splača.

P: ne bom kupil.
Ni težava v banki, težavno je politično vzdušje, po domače slovensko bolj iz komunističnega manifesta politično okolje v katerem deluje banka. Kaj če bo vlada res sprejela vključitev dividend v dohodnino? Lahko se spomni, da se od izplačanega dobička ali dividend plačuje prispevek za zdravstvo? V kakšni družbi živimo? Zadnjič sem citiral ponovno po Mescu in Kordišu oživljenega Staneta Dolanca, ki je govoril, da mora biti jasno, da smo v tej deželi na oblasti mi, komunisti. Če ne bi bili mi, bi bil kdo drug, toda temu ni tako in tudi nikoli ne bo...Se je od Dolanca naprej kaj spremenilo? Nekaj časa je dobro krenilo, danes se pa spet potapljamo v temne čase socialne enakosti, ko se govori o podjetnikih (zasebnih lastnikih) kot davčnih utajevalcih, lopovih, finančnih zločincih, ki jih bo za kazen treba razlastiti. Od tod do razlastitve slovenskih delničarjev NLB ni daleč.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen