Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
Problem Marjana Šarca seveda ni, da je bil komik, župan in da je imel nekaj popravcev v srednji šoli.

Njegov problem in problem cele Slovenije je na čisto drugem koncu. Gre za to, da gre za osebo, ki je brez vonja, okusa in zgodovine. Kaj si on misli, kaj zagovarja itd. mi preprosto ne moremo vedeti. On igra lik politika. Mi bomo Marjana Šarca dobro poznali čez 4 leta, ko se bodo pokazali rezultati oz. pomanjkanje le-teh.Takrat bomo vedeli kateri del njegovega pojavljanja je bil lažen in kateri bolj pristen, kakšne so njegove vrednote itd.

Drugi, še večji problem je, ker ljudje mislijo, da se lahko z danes na jutri formira stranka in vodi vlado. Ne more biti vsak urednik časopisa, ne more biti vsak direktor časopisnega podjetja. Predsednik vlade je lahko kdorkoli. Ljudje brez zaledja, brez kadra, brez znanja, brez izkušenj. V ZDA izvolijo predsednika, nato pa se na tisoče mest imenuje prekaljene operativce ene ali druge stranke, ki potem furajo zadeve. Pri nas pa se za ministre imenuje krjavlje in vaške posebneže. Ljudi, ki jih v tujini nihče ne pozna. Ljudi, ki nikogar ne poznajo v tujini. Kako za vraga torej lahko kdorkoli pričakuje, da iz take kreature kot je Šarec lahko pride ven kaj normalnega? Tudi če je pameten, sposoben in učljiv. Prvo leto ali dve se naredi večina dela. Zadnji dve leti je samo še branjenje trdnjave in glajenje volivcev. Še celo SDS, ki je pravzaprav edina resna politična stranka v Sloveniji, je v hudi krizi. Mislim, da ima eno utečeno strankarsko strukturo. Sedaj imamo lokalne volitve. Poglejte rezultate čez en mesec. Politične stranke na lokalni ravni praktično ne obstajajo. Z nekaterimi izjemami. Ravno na lokalni ravni bi se morali mladi kaliti za politiko. Pa potem na kakšnih pozicijah znotraj ministrstev, kjer bi spoznavali področje dela. Tako pa se ljudi nabira kar tako. Aha, ta je meni luštna, tole bomo dali. Aha, s tem bomo lahko biznisirali, bomo njega dali. To je neresno!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen