Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[najobj]
> [sopranos]
> > [najobj]
> > ... S prodajo dela centrov, ki bi jih nato Mercator vzel v dolgoročni najem, bi trgovec poplačal del od dobrih 800 milijonov evrov dolgov bankam in bi lahko spet bolj zadihal in sprostil svoj investicijski potencial. ...
> >
> > ... OK, ker jaz očitno ne znam seštevat in odštevat, bi Petra lahko povedala, kako bo ob dobrih 800 milijonov evrov dolgov bankam Mercator za 116,6 milijona evrov kupnine in takojšnjem plačevanju najemnine za iste prostore spet bolj zadihal in sprostil svoj investicijski potencial ...

> Vse je odvisno od tega po kakšni ceni so prodali in po kakšni ceni najemajo. To si morajo pa sami znati izračunati. Kot sem prebral so sklenili pogodbo za 15 let z možnostjo, da jo podaljšajo še za 15 let pod istimi pogoji.
>
> V Kranju recimo ima Mercator problem, ker ni sposoben napolniti centra z najemniki. Sedaj to ne bo več njihov problem, ampak problem Supernove.
>
> S stališča likvidnosti bodo zagotovo nekaj pridobili. Imajo ogromno problemov in prav je, da se jih končno lotevajo. Lumpek Žiga je sanjaril o tem že 10 let nazaj, pa se je to izpeljalo šele letos. In še to samo v omejenem obsegu.

... evo, saj si skoraj ne upam več pisat, ker me je oni satori105473 tukaj zgoraj skurcal, češ da se brezveze ukvarjam s Hrvati in Avstrijci, ampak bom iz vljudnosti riskiral, da me satori105473 skurca še enkrat ... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, bi moral imeti Mercator na zalogi še kakšnih 200 komadov podobnih trgovskih centrov, da se mu ob povečanih stroških za najemnino prodaja dodatnih 70 komadov (800 - 116) ne bo preveč poznala, tako da bi potem lahko sprostil svoj investicijski potencial in začel spet graditi za 10 enot in čez nekaj let prodajati za 1 enoto ... no, ampak kot je rekel satori105473, he couldn't care less ali boli me kurac, kot bi rekel jaz, ko so me spomnili, da Mercator s Slovenijo nima nič ...

P.S.: poanta mojega vprašanja Petri je bila v investicijskem potencialu, ki bi ga naj imel Mercator z razprodajo trgovskih centrov ...
Krediti za trgovske centre so zagotovo največji. In ti centri generirajo tudi največ prometa. Male trgovinice so že zdavnaj zamortizirane, potrebne obnove in prinašajo bolj malo prometa in dobička. Zato je logično, da tega ne morejo prodati. Jaz bi na njihovem mestu več takih trgovinic zaprl, pocenil logistiko in znižal stroške. Del prihranka pa vložil v prenovo ostalih prodajaln in cenovno konkurenčnost.

Jankovič je dober taktik, ampak slab strateg. To da Mercator v Ljubljani ni uspel narediti nekaj podobnega kot Citypark bo Mercator pokopalo. Jankovič je sicer zaustavil Spar v Šiški. Ampak Avstrijci so bili potrpežljivi in sedaj so zadevo izpeljali. Ko bo center odprt, bo promet v Mercatorjevem centru upadel. Da si tako katastrofalno prisoten v mestu s 300.000 prebivalci in še cca. 200.000 vozači je strateški polom.

Kaj Mercatorju pomaga, da ima trgovino v Spodnjem Dupleku, nima pa top lokacij v največjih mestih kot so Ljubljana, Maribor, Kranj, Celje itd.?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen