Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako dobro poznate butične domače sire?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Kako dobro poznate butične domače sire?
[#2737621] 12.10.18 14:55 · odgovor na: (#2737614)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-204390 12.10.2018 15:01
[kajulci]
Jezus, človek. Biokemični procesi, ki potekajo pri presnovi, so jako kompleksni in se jih ne da razložiti v dveh stavkih. Vsaj Čarobno črevesje si preberi, je cela knjiga o črevesju in presnovi in kakšen direkt vpliv ima na psiho in možgane. Črevesje, kot sedaj zgleda, je tudi glavni krivec za tazaresne psihične bolezni, od šizofrenije in avtizma in depresij dalje (o tem govori tudi Poredoš v zadnji številki Medicine in ljudje). In namesto da se te bolezni zdravi z antidepresivi (mimogrede, najnovejša spoznanja kažejo, da antideprsivi sploh ne vplivajo na serotonin, kot se je verjelo, pač pa naredijo živce ZOPET večplastne, kakršni naj bi bili zdravi živci - in zaradi tega pozitiven vpliv antidepresivov), si je potrebno pozdraviti črevesje, črevesje pa nam bo pozdravilo glavo. In ponovno, za to knjigo je meni povedala psihiatrinja, da naj si jo preberem, da je medicina zavila v čisto drugo smer od sedanje. Sedaj bom pa nehala, si me že itak preveč sprovociral. Da ne bom spet pisala cele klobase.
Velja v obe smeri, ker človek je edinstven psihofizični organizem.

p.s.
Ob ne tako davnem zobobolu sem spoznal, da boleč zob ni samo bolan zob, ampak zboli celotni organizem. Od psihe do ostalega, na bolani organizem se cepi vse od viroze do driske.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(