Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.918
[sopranos]
> [FIN-311684]
> Zakaj je v Avstriji, Nemčiji, Italiji...dodana vrednost višja od dodane vrednosti v Sloveniji, kljub temu, da podjetja proizvajajo na enakih sodobnih strojih, s podobno izobraženimi delavci in s podobnim menedžentom? Preprosto zato, če primerjamo Candy in Gorenje, ker dodani vrednosti ustvarjeni v Candyju in Gorenju država doda svoj delež dodane vrednosti, in sicer italijanska država doda večji delež kot slovenska, ker je ugled italijanske države večji in so kupci za italijanske izdelke pripravljeni plačati več kot za slovenske. Sicer, osebno menim, da so Gorenjevi izdelki kakovostnejši od Candyjevih. Po Mesec – Kordiševem katastrofalnem napadu na kapital in podjetnike, domače in tuje, je ugled slovenske države še nižji, ker dolgoročno ni sposobna zagotoviti stabilnih pogojev poslovanja, seveda, ugled države vpliva tudi na ceno podjetij.
Italijanski ugled vedno bolj slabi. Ima pa Italija za razliko od Slovenije vsaj solidno velik domači trg.

Razlog zakaj so za Candy plačali več je pa predvsem v tem, da je italijanska firma dobičkonosna in v fazi rasti. Medtem ko rast Gorenja ostaja anemična in je zgubaško podjetje. Minimalni dobiček se je prikazalo samo zaradi računovodske akrobacije.

Se pa ravno na primerjavi teh dveh podjetij da lepo izračunati koliko nas je stal nacionalni interes in nasprotovanje racionalizaciji pred prodajo. Zato, da se lahko SD in sindikati trkajo po prsih o sociali, se je izgubilo cca. 200 milijonov EUR. Drobiž za naše levake.
... OK, če je (bil) nacionalni interes Slovencev, da prihvatizatorji iz (dobro) delujočih socialističnih podjetij pokradejo čimveč in jih pustijo propasti, nas je nacionalni interes res drago stal ... no, ampak nacionalni interes Slovencev je (bil), da čimveč (dobro) delujočih socialističnih podjetij ostane v lasti Slovencev in dobro www.finance.si/89392...idend-Neto deluje še naprej, ker namreč Slovenija ni in nikoli ne bo Luksemburg, da bi brez lastne industrije in kmetijstva živela od finančnih malverzacij svetovnih multinacionalk ...

P.S.: noben normalen ne nasprotuje racionalizaciji, razen trgovcev pa noben normalen ne prodaja samo zato, da bi prodal ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen