Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317354 sporočil: 178
čas vnosa: 07.09.18 11:43
Tole o izseljevanju je ena bedasta propaganda. Preprosto je moda med mladimi, da gredo v tujino, veliko tega je posledica organizirane študijske izmenjave, ta izmenjava je že v srednjih šolah in ljudje se v tujino zaljubijo. Naravno je, da si človek kdaj zaželi spremeniti okolje, sploh, ko je mlad in ima toliko možnosti za to, kot zdaj v okviru EU. Enako je seveda tudi priseljevanje k nam. Prebivalstvo v slo raste. Kako iz slo odhajajo sposobni in perspektivni, k nam pa prihaja gamad najnižje kakovosti, je tudi ena taka za Goebelsov priročnik. Prvič, študij je postal tako inflatorna zadeva, število študentov se je tako drastično povečalo, da povezovati diplomo s sposobnostjo sploh več ni mogoče. Mrgoli poceni privatnih fakultet in univerz, kjer zaenkrat šteje to, da plačaš, ne pa to, da kaj znaš. Mogoče se bo nekoč kaj spremenilo, bog ve. Sicer je to globalen trend, mi sploh nismo nobena izjema. Drugič, človek, ki je sposoben migrirati, seveda je bolj sposoben v smislu mobilnosti in prilagajanja, ampak to je le del človekovih sposobnosti, lahko je človek izjemno nadarjen za neko stvar, pa drugače pri 60 živi z mamo in se stiskata pri peči. Razočaran sem, kako ljudje na preprost način padajo-mo pod neka prepričanja, ki so posledica potrebe po identifikaciji z nečim, ker sebe ne znamo cenit ali pa zaradi strahu, vsekakor pa pogosto duh časa nima veze s stvarnostjo, jo pa definitivno ustvarja. Upam pa, da smo se iz svetovnih vojn naučili vsaj tega, da so kolektivne identifikacije, katerih namen je, da dajo človeku občutek večvrednosti, nekaj nagnusnega in se bomo vsaj tovrstnim pastem na kolektivni ravni uspeli izogniti. Marsikdo pa tega očitno sam pri sebi ni sposoben razčistiti. Gnusijo pa se mi politiki, ki človekove slabosti, slabo samopodobo, izkoriščajo za propagando najnižje sorte in gnusijo se mi tudi novinarji, ki namesto analitičnih člankah pišejo propagando za naročnikove interese. Enkrat bo treba ločiti propagando in poročanje. Upam,d a bo nekoč trg prisilil medije, da bodo dvignili kvaliteto svojega dela. Dokler pa živijo od oglasom, bo težko. Za propagando pa sem nisem pripravljen plačati. Hmmmm, začaran krog. Verjetno je tako, da se mora prvo ponuditi ponudba in šele potem ljudje odprejo denarnice in ne obratno.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen