Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[rename]
Pogumen clanek, cestitke!
Po skypu lahko operira samo dr.House, ampak v real life to pa ne gre.
Bolj, kot sedaj kritizirati dr.Gregorica pa bi bilo potrebno razgaliti in obelodaniti tiste, ki so dejansko ‘razturili’ otrosko srcno kirurgijo.
Gregorica so potegnili v balkansko luknjo. Njegovo porocilo je hvalevredno, ampak primerov, ko je nekdo potem kot resitev predlagal "naredimo tako, kot je to v ZDA, kjer dobro funkcionira" in vse skupaj zavozil je v sloveniji nic koliko, pa ne samo v zdravstvu.

Slovenija pac ni ZDA. Je nekako zbalkanizirana Nemcija. Ze kadrovska podhranjenost bi lahko dala misliti (tudi Gregoricu) da ne mores kar zaceti z "jaz bi rabil pa 40 sester, pa smo pripravljeni", ce jih je vse skupaj 96 za vse oddelke.

Ce je Fortuna mislil na to (nisem bral, ker se mi ne da) je do neke mere smiselno tudi reci "v pm, dajte nam malo miru", pa ne zato, da bi mir pomagal resiti probleme, ampak da mir omogoci da vsaj zdravstvo samo pokrpa tisto, kar so politiki in njihovi podrepniki popolnoma razturili zadnje leto. Samo Vesel je na Twitterju izjavil da so dejansko problem resili v sodelovanju z Motulom, potem je pa naenkrat maja prisla direktiva, da se motulu ne placa nic, ampak se njihove zdravnike vabi prek individualnih podjemnih pogodb.

Tako kot so pac slovenski mutibarici vajeni, dobesedno pod mizo. (spominja me na primer s tistim izraelcem ki ga je sel oni nevrokirurg na svojo roko operirat). Meni je noro, da se kdo spomni kaj taksnega, tuji instituciji kadre napeljevati da delajo mimo institucije, po tem ko si imel prej pogodbo z institucijo. Slovenski zdravniki so popenili ker je to pomenilo, da ni bilo vec stalne prisotnosti ceskih zdravnikov (ki jo je prej zagotavljala pogodba z Motul), ampak samo se obcasna, in nobene odgovornosti.

Ce koga zanima, lahko povprasa tudi, kako je ena od ljubljanskih fakultet dobila idejo "bomo organizirali delo kot je v ZDA", naredila rastur med delovno silo, sedaj se pa ze nekaj let novo vodstvo trudi da bi zadeve zakrpalo nazaj - na razpise za delovna mesta pa ni kandidatov. Ker niso neumni.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen