Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zaradi suše bo v Pomurju manj koruze

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-16741 sporočil: 3.984
[Glavni forum] Tema: Zaradi suše bo v Pomurju manj koruze
[#2730321] 27.08.18 02:30 · odgovor na: anon-207617 (#2729966)
Odgovori   +    4
[NemirniTujec]
Na zahodu VSI sloji postajajo revnejsi, razen sloja politicno posvecenih velekapitalistov (v sloveniji so to seveda bivsi partijski funkcionarji in privatizacijski baroni, v angliji kdo drug, v nemciji pa spet kdo drug...). Ta sloj je vse bogatejsi in politicno vse mocnejsi.
Z marsicem prej napisanim se lahko, s tem se pa ne morem strinjati. Ziviva v isti drzavi, na zahodu, pa pri sebi in vecini okoli mene opazam ravno obratno, dohodki se nam (N = nekaj tisoc, cca 10 firm) vsako leto povecajo za 10-20% in to ze kar lep cas. In smo cisto lepo v srednjem sloju, nobena elita, bogati sloj ne spljoh na nas.

Se pa resda ne povecujejo cisto vsem in razlika je predvsem v tem, kaj kdo naredi za to, da se mu prihodki povecajo. Kdor spi na lovorikah minulega dela ali neke davne formalne izobrazbe (je pa tega pri nas na svobodi bistveno manj kot v Sloveniji), mu tudi dohodki v najboljsem primeru stagnirajo, ni pa nenavadno, da izgubi - cisto pravilno - svojo sluzbo (ce jo ne, pokazem jaz taki firmi srednji prst in jim tudi povem, zakaj sem to naredil).

In tu se zbudi moj socialni cut do ranljivega izkoriscanega socloveka in se vprasam, zaradi kere picke materne naj bi se - ce so se top shit 1% od 1% v X letih zvisale za 2x (ali 100x zaradi mene) - srednjemu sloju kar povprek morale visati place, ce pa za svojo kariero ali investicije ali kakrsnekoli prilive ze imajo, s kurcem ne mignejo? A zato ker "oni od vse te tozadevne rasti BDP nic nimamo, buee"?

Bi rekel, da gre pri "resevanju te problematike" na koncu bolj za mentaliteto mafije - te X-necke in njihove jeze, kaj vse da so DRUGI krivi za NJIHOVO mizerijo, je bojda bolje nekako podkupiti, da ne razbijajo prevec ali zacnejo izvajati revolucij, ki trajajo.

Meni osebno je sicer Margaretkin nacin obracunavanja s tovrstno sodrgo dosti bolj pri srcu kot hipokrizija z welfare state in lezbicnimi disertacijami o pasteh in temacnostih income inequality Richarda Wilkinsona, ampak koji kurac pa sem jaz da bi moje osebne zelje kaj pomenile. :-) Pa ne misli, da sem neki masturbator na vodne topove in pendreke, samo resnicno se mi podkupovanje ne zdi vzdrzna politika, ker gre vzporedno z vecanjem moci drzave, preko visjih davkov in moci "pravicnega prerazporejanja", neminovno tudi vecanje moci vpliva sloja zemljaricev.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen