Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[rename]
Tam, kjer jaz zivim, se s 4kolesnikom trda prede ;-)
Na pol poti med Bedančevo kočo in Pehtino kolibo? :-P
In na mojem radarju ni nic, kar nima 4x4 in kesona, vsaj 500kil nosilnosti.
Alora traktor ali pa Unimog.
Volvo je bil tak pred "100" leti... takrat so bili vsi avti taksni :-)
Samo reže okrog vrat so pa imeli že takrat bolj tesne in enakomerne kot ta vrhunski orožarski prototip. Si predstavljaš, kako mora to žvižgati in piskati pri 250 km/h?! :-)
Na hitro: vcasih je bilo strelivo korozivno.
Vidiš, v Jugi so obvladali ekonomijo. Korozivna municija je bila najbrž cenejša, prihodki od plačil vojaških obveznikov za "zarđalost" njihovih pušk znatni in potreba po stalni proizvodnji zavodov CZ zagotovljena. Tista vojska ni bila za obrambo, bila je sistemski element gospodarstva. :-)
Poleg tega pa so danes cevi kromirane (tudi zastavine). Imam primerke, ki so po leto in vec samo v omari, pa se cevi "sijaju" brez ciscenja. Tudi cistijo se ne vec, ampak po 500 in vec strelih, ceprav je stara sola pac stara sola in jaz po treningu vedno razstavim in ocistim.
Tole me je spomnilo na dimnikarsko tranzicijo. Včasih so hodili okrog z bicikli in vsi črni od premogovih saj, zdaj pa se pripeljejo športno elegantno oblečeni, malo pogledajo v "raufnk" plinske peči, ki je seveda tudi po 20 letih brezmadežen kot biblijska legenda, in ti za to zacolajo dvakrat toliko kot nekoč. Napredek stane. :-)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen