Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.906
Zadnja sprememba: najobj 23.08.2018 17:16
[NemirniTujec]
> [najobj]
> ... Avtomatizacija procesov bi tako prizadela kadrovsko, pravno in finančno področje. ...
>
> ... OK, sicer v naslovu piše bi in ne bo, vsekakor pa me zanima, katera dela v kadrovskem, pravnem in finančnem področju bi v Siemensu namesto ljudi lahko delali roboti ... no, še bolj pa me zanima, kje so roboti, ki za Finance zaradi zmanjševanja stroškov očitno že zdaj pišejo članke, v tistih nekaj vrsticah Reutersovega članka našli besedo avtomatizacija, ker jaz je nikjer ne najdem ...
>
> P.S.: FRANKFURT (Reuters) - German engineering giant Siemens sees potential for 20,000 job cuts at its as part of its “Vision 2020” strategy, Manager Magazin said in its online edition on Thursday. The cost savings will come from slimming down administrative costs in personnel, legal, finance and at its shared services division, Chief Executive Joe Kaeser told investors at a roadhow at the beginning of August, Manager Magazin reported. ...
Kot je gustl povedal; v teh kolhozih je kup ljudi zaposlenih po popolnoma nepotrebnih nakljucjih in so v bistvu samo strosek - avtomatizacija je samo izgovor z dobro konotacijo, ker pac moramo iti v korak s casom in konkurencnostjo itd. Ce napisejo da imajo ene 10% popolnoma odvecnih ljudi, bi to pomenilo totalno nesposoben management do sedaj in hkrati svinjanje kapitalistov nad pridnim nemskim ljuctvom v prihodnje... saj poznas svoje jeremijade da brez placanih delavcev tudi potrosnikov ne bo.

Jaz upam staviti, da sva midva oba za delovanje in dobicek najinih podjetij skoraj popoln balast. Najin doprinos bi lahko opravil neldo v cca 3 urah dela na teden, vecino stvari pa bi lahko crtali sploh, pa se za podjetje ne bi nikjer poznalo.

Podobno je pri vecini pisocih tukaj. Smo nekaksni uhlebljenci (kljub neprestanemu jamranju), ker tisti ki so v delovnih procesih res ucinkovito izkoriscani, nimajo cajta v ponedeljek zjutraj pa do petka ob 13h paberkovati tule gor 24/7. Forum je med vikendom tih, ker vsi mi trpeci produktivnezi med vikendom imamo kaj lepsega za pocet. V sluzbenem casu pa pac forum finance, ker smo bolj sik in smart od salabajzerjev ki imajo zgolj facebook :-)
... OK, sicer ne trdim, da mojega dela ne bi mogel narediti kdo drugi, ker bi ga po ajnfaranju z mojo pomočjo ziher lahko delal, vsekakor pa ga robot danes ne bi mogel ...

P.S.: v P.S.-u svojega posta tukaj zgoraj sem v celoti skopiral članek iz Reutersa, ker na povezavo v članku Financ očitno ni noben kliknil, zdaj pa vidim, da ga tudi v mojem postu ni noben prebral, ker vsi odgovarjate vse drugo, kot pa mene res (= kje so Financarji našli besedo avtomatizacija) zanima ... aja, na blagajni v Lidlu bi res bolj težko pisal na toti forum, ampak obstajajo še drugačna dela, ko je narava dela takšna, da občasno nič ne delaš in zato ne delaš nobene dodatne škode, se pa strinjam s tabo, da smo - ne glih vsi - mi na totem forumu bolj šik in smart od šalabajzerjev, ki imajo zgolj facebook, ker ga jaz sploh nimam ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(