Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Sultan ob Bosporju

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Sultan ob Bosporju
[#2729210] 20.08.18 13:01 · odgovor na: rx170 (#2729175)
Odgovori   +    3
[rx170]
> [MarijanMacek]
> Ne samo da si Irak ne želi nadaljne ameriške prisotnosti, Irak postal zaveznik, prijatelj, šiitskega Irana, države Osi zla po ameriškem pojmovanju in ne da si ne želi želi več amerikancev. Irak je namreč večinsko šiitski!
> Wikipedija, sl.wikipedia.org/wik...religija,: 97 % prebivalstva je muslimanov, od tega 55-65 % šiitov in 32-35 % sunitov. Večina Kurdov (15-20% prebivalstva) je sunitov.
> Skratka lep rezultat veličastne zmage silne ameriške vojske.

Ne vem, kako je to mogoče, če pa imajo AMeričani daleč največji BDP, da niti ne govorimo o tem koliko potrošijo za vojsko in gtudi lede na to, da gre za izjemno nacijo in so vsi ostali kozaški pastirji. :P
Res gre za izjemno nacijo, samoprepoznani genij je prejšni teden ugotovil, da imajo najboljšo vojsko, najboljšo opremo, najboljša letala (primerjaj z aforizmom (malo prosto po spominu) S.J. Leca: "Sem najpametnejši, sem najboljši, se naj..., kar sem sam ugotovil"), a vendar vse to nič ne pomaga v asimetrični vojni, nasprotnika za svoje najboljše orožje pač nimajo, nimajo pa tudi pripravljenosti na žrtve. Tega pa ne sme biti, odkar so po svojih podatkih zmagali v Vietnamu. In pri tem ti BDP prav nič ne pomaga.
Tudi v antiki so imeli Perzijci najboljšo, najlepšo, skratka oh in ah naj vojsko, pa so rekli stari Grki, kaj jim to pomaga, če niso pripravljeni na žrtve na bojišču. Rezultat pa je znan.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen