Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[grgl1976]
Žal niti približno ne razumem, kaj želiš povedati...
Mea culpa. :) ali nekaj takega.:) po domače: moja napaka, moja krivda!

Povedati sem hotel naslednje:

1. mimoidoči je ustrelil gromozanskega Kozla, to verjetno razumeš, prav je tudi, da se ga na to opozori! :)

...na koncu pa sem še dodal, da bi se ta tema - kam smo (kot država in državljani) namenjeni in kam (in kako) sploh plovemo, lahko (malo bolj) nadaljevala, .... ker pri nekaterih temah si je včasih dobro vzeti malo časa, se morda tudi ustavit za nekaj časa in se ji posvetiti, da se (potem) nekako zadevo razume, ... lahko tudi napišem: osvoji in ponotranji, vsaj za veliko večino tistih ljudi, ki to še zmorejo in razumejo, ... vsi pač tega ne zmorejo ali razumejo, .... ker so premalo fleksibilni ali po domače: prilagodljivi, .... drugi pa tudi ne, a ne iz prejšnjega vzroka, ampak iz kakšnega drugega, npr. jih ne zanima, nimajo časa, se jim zdi (morda) nepomembna, ali pa celo kar nekako samoumevna....

Nekako se mi dozdeva, tako sem opazil,.... da marsikomu, tudi tistim bolj prodorno mislečim, določene zadeve niso jasne, se jim morda ne zdijo tako pomembne, jih morda ne razumejo ali pa jih (nekako) ne znajo jasno in enostavno formulirati, beri: povedati, napisati,...

.... in potem vse to (naša država in družba) deluje kot kura brez glave. Vsaj na prvi pogled in na prvo žogo. :)

Za razumevanje ostalega pa moraš poznati nekaj (zgodovine) iz najine korespondence z mimoidočim, izpred (parih) let, o prof. Aleksandru Lozarju. :)

Ker očitno tudi on pozna nekaj povedi, zakonov in izrekov dotičnega profesorja, globoko v sebi gojim upanje, da bi morda uporabnik mimoidoci nekako predstavil to zadevo, okoli katere se zdaj suče, tako ali drugače, predvsem pa dokaj jalovo, vsa ta naša družba in povečini tudi forumska debata ....

Če povem/razložim zadevo še nekoliko bolj na kratko, jedrnato in upam - razumljivo:

Iščejo se besede prof. Lozarja, ali pa podobene, ki bi na njegov ali podoben način široki domači javnosti razložili BISVTO (ali pa OS) zadeve, okoli katere se vrtijo vse te leve, desne, .... in vse ostale, sindikalne in malo manj sindikalne debate. Da političnih in novinarskih niti ne omenjam....

Naj ti za konec ponazorim kar z enim od današnjih primerov, iz tega DOMAČEGA Financ. portala...

Domači (Sonček) hoče VIŠJO NETO Plačo!?

www.finance.si/89370...neto-placo

In to od politikov!?? Si predstavljaš!???

Zdaj pa mi razloži, kako zgrabiti tega Bika za roge!?? ALI če vprašam še drugače: Od katerih Hudičov vse pa je odvisna njegova neto plača in kaj mora (bi) lahko (sam) storil, da bi bila njegova neto plača višja!??

Upam, da sem bil tokrat primerno razumljiv. Če pride še do kakšnega nerazumevanja*, prosim in pričakujem, da me ustrezno pobarate in opozorite. Naredil bom vse, kar je v moji moči... da zadevo saniram, če se nekoliko izrzim v jeziku gradbincev. :)

*Velja za vse uporabnike, ki jim to pač ni odveč.....

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(