Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[PyotrNovak]
GDP in GDP PPP sta razlicni stvari. Ce so stvari v drzavi cenejse je relativno vecji dohodek. TU, pa so nas ze povozili.

VSAKA primerjava s temi drzavami bi morala biti absurdna, saj so bili 1985 za nas Afrika, posebej baltiske drzave.

Poglej tole, razumeti razloga itak noces razumeti. Cez najkasneje 10 let, ko bomo zadaj tudi po GDP, bos imel KAKSNO opravicilo?

en.wikipedia.org/wik...per_capita

19 Czech Republic 35,512
20 Slovenia 34,407
21 Slovakia 33,025
22 Lithuania 32,298
23 Estonia 31,749

Sovrazim, ko me norci vlecejo v prepad. A ti VSE failed commie drzave RES nic ne povedo???
Jaz pa sovražim, če nekdo s podatki zavaja. Pogled v tvoj vir pove, da nas je Češka po GDP(PPP, ne nominalno) prehitela leta 2012 (vlada najboljšega politika, voditelja etc...IJJ) od takrat pa Češko dohajamo kar občutno. Me prav zanima kako bo čez 10 let, tega tvoj vir namreč ne pove. Če je bilo lani razlike 1105$, bo letos po predvidevanjih v istem viru samo še 980$ In najslabša vlada do sedaj je začela z raliko skoraj 1500$. In dajmo si priznat, GDP po kupni moči ti nič kaj dosti ne pomaga, ko kupiš avto. So cene vsepovsod bolj ali manj enake, odvisno predvsem od davčne politike. In ko se tako navdušuješ nad Češko in bogatimi vozniki z luksuznimi avtomobili pa povejmo še to, da nekajkrat večja češka (4x v površini, 5x po prebivalstvu), prebivalstvo nima kaj dosti več avtocest kot Slovenija. Mi imamo 612, Čehi pa 776 km. Očevidno znajo bolje investirati v infrastrukturo kot mi, kajti železnice jim delajo, nam pa....

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(