Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pirdih sporočil: 210
[FIN-454644]
EU je pijana kot Juncker. In najbolj skodi sma sebi. Merklca posilja pivo Putinu in navija za evropsko vojsko, potiho se oddaljuje od ZDA. Trump je ameriski predsednik in volijo ga njegovi volilci. Zato, da bi scitil njihove interese. Kako jih sciti, pa ni najina stvar.
Poslati pivo v Rusijo je odličen biznis. Tudi Trump bi ga, če bi ga lahko. Pri vseh sankcijah. Geo- in realpolitika tej potezi ne nasprotujeta. Primerjaj s kontaminirano zdravilno učinkovino, narejeno na Kitajskem in zapakirano v US, Izraelsko in še kakšno zdravilo. Krka bo to čim bolj izkoristila. Ali pa finske težave s fabriko TiO2.

V evropski vojski bodo jedro članice Nata, zraven je pa še kakšna pro-zahodna nevtralna država. EU tudi sicer ima zelo tesne stike z Natom. Trump želi, da evropske članice več denarja namenijo za obrambo in to je tudi dobil. S tem se je sam pohvalil...
Če mu ni všeč, da ga članice EU glede tega upoštevajo in se še dodatno povezujejo med sabo na tem področju (sinergija), a, zdaj pa smo pri geo- in realpolitiki. Trump zasleduje svoje interese, EU svoje, Merklova pa Nemške.
Jaz dam prednost slovenskim interesom. So našim interesom bliže EU interesi ali interesi ZDA? To je edino pomembno vprašanje.

Ne moreš biti svoboden, če nisi neodvisen. (ni moja misel, ampak sem jo nekje prebral)


PS: a nismo zaradi ZDA uvedli nekih sankcij proti Rusiji, v naslednjem koraku so pa za te zadeve začele sodelovati in biznisirati z Rusi ravno ZDA? LNG...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(