Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[bc123a]
> [sopranos]
> Jaz bi Google raje prisilil v to, da bi mi omogočil prilagoditev mojega Androida mojim željam. Recimo, če bi želel izbrisati Facebook ali Chrome, bi to lahko storil. Da bi Google v svoje Google Playu naredil zadeve tako, da meni ne bi bilo potrebno deliti preveč informacij z zunanjimi ponudniki aplikacij. To, da Google nekaj prednaloži mene niti malo ne moti. Ker 80-90% ljudi je s tem zadovoljnih in ne bodo veliko spreminjali.

Vse aplikacije razen sistemskih lahko izbrises in blokiras. Tudi chrome. V bistvu je chrome samo uporabniski vmesnik za googlov web rendering engine, ki ga pa ne mores izbrisati, ker so prakticno vse aplikacije odvisne od njega. Lahko si instaliras Firefox, ki ima svoj rendering, a aplikacije X ki uporablja googlovo sistemsko storitev ne mores seveda prepricati, da bi uporabljala recimo firefoxov engine za rendering, ampak to bi bilo ze zelo zelo zelo tezko sploh narediti mozno.

Ce ne mores izbrisati facebooka to ni krivda googla ampak branda telefona. Na mojem facebooka nikoli ni bilo.
Facebooka na dveh telefonih nisem mogel izbrisati. Sem poskusil. Ja, je pa nekaj odvisno tudi od proizvajalcev telefonov, ki zraven zapečejo še nekaj svojih jajc, poleg Facebooka.

Saj pravim, Google bi moral več pozornosti posvetiti temu, da ne spusti kar vsakega v svojo play trgovino. Sploh aplikacije, ki zahtevajo preveč osebnih podatkov uporabnika. Amapk Google seveda tega problema ne vidi, ker je on tisti, ki zbira največ podatkov. Android je pač sistem iz katerega podatki odhajajo na desetine, če ne na stotine naslovov.

Ampak Google se ne bo spremenil sam od sebe. Rabi zunanjo "spodbudo". In to, da se EU trudi v smeri večje zasebnosti in anonimnosti uporabnikov je zame pozitivno. Še več, mislim, da so čisto preveč popustljivi do Googla, Appla, Facebooka itd. Vem pa, da so to samo moje idealistične želje, sanje, ki ne bodo nikoli uresničene. Sama narava stvari gre v smer tega, da bo še več zbiranja podatkov, saj je večina produktov in storitev oblikovana tako, da te prisili, da daš soglasje in podatke.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen