1 ura
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec!
2 uri
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
3 ure
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
3 ure
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
4 ure
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
5 ur
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
5 ur
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
5 ur
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
5 ur
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
6 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
6 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
6 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
7 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
7 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 4
7 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
8 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
8 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
8 ur
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 6
9 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
10 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Tas]
Res niso vsi kot Mojca. Pa kaj. Ali je treba zato tistim, ki imajo dve stanovanji omejiti oddajanje prek airbnb, zato, da bodo imeli vec prostora veliki hoteli? In se enkrat, nikjer in prav nikjer ni zaposano, naj ne bo davka. Ravno nasprotno. Naj bo davek, tudi za airbnb in za hotele. Sem pa proti omejevanju! Lp, Tanja
Ja, za takega, ki ima eno dodatno stanovanje se res ne bi smelo komplicirati.

To kar se sedaj pričakuje v večstanovanjskih stavbah, ko naj bi se iskalo soglasje ostalih lastnikov je zelo neživljenjsko. Po drugi strani pa je potrebno vzpostaviti nek mehanizem, da se, če pride do moteče dejavnosti, to zaustavi. Recimo, da imaš lahko to dejavnost. Da če je recimo 60% ali več lastnikov proti, moraš pa nehati.

Kar se pa omejevanja tiče se pa s tabo ne morem strinjati. V kolikor država in občine nimajo neke resne stanovanjske politike, ki bi skrbele za kohezivnost skupnosti, se pravi, da je dovolj dostopnih najemnih in lastniških stanovanj tudi za srednji ali nižji razred, potem je treba poseči tudi po tem orodju - omejevanju. Da imaš velik delež jeznih volivcev, ki se čutijo marginalizirane in ogoljufane je za državo veliko večji problem, kot pa da nekaj lastnikom omejiš oddajanje preko Airbnb. Se bi pa dalo to rešiti na način, da bi bila win-win situacija. Samo zdi se mi, da tega v Sloveniji nismo sposobni.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen