Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[FIN-542579]
Na to temo je izvrsten, s podatki in dejstvi podprt članek napisal Žiga Turk.

www.euractiv.com/sec...r-a-steak/


V bistvu spet pravi da ni zastonj kosila. Androidni telefoni so postali poceni, ker google šenkava software in celo vrača proizvajalcem delež marketinških prihodkov, ki jih dobi preko uporabe njihovih naprav.

Torej, Evropa to prepove -> dobimo posebne okleščene in dražje EU verzije aparatov, kjer bo moral uporabnik najprej it nalagat programsko opremo, da jih bo lahko sploh resno uporabljal.
Rezultat?
Ja, to, da Google svoje aplikacije forsira mene toliko ne moti. Me pa moti, da od mene zahtevajo podatke, ki jih za delovanje aplikacij popolnoma nič ne potrebujejo. Zakaj je pa Apple lahko bistveno bolj strikten glede tega?

Problem je tudi v tem, da je sedaj za ukrepanje zoper Google že zdavnaj prepozno. Ampak če se vrnemo v zgodovino, Google je v osnovi skopiral Apple iOS in ga dal zastonj vsem ostalim. Na ta način je poskrbel za to, da so iz igre izpadli tudi Microsoft, Blackbarry in ostali.

Jaz bi Google raje prisilil v to, da bi mi omogočil prilagoditev mojega Androida mojim željam. Recimo, če bi želel izbrisati Facebook ali Chrome, bi to lahko storil. Da bi Google v svoje Google Playu naredil zadeve tako, da meni ne bi bilo potrebno deliti preveč informacij z zunanjimi ponudniki aplikacij. To, da Google nekaj prednaloži mene niti malo ne moti. Ker 80-90% ljudi je s tem zadovoljnih in ne bodo veliko spreminjali.

Največji problem Evrope pa je v tem, da nima lastnega softwara - vse kar uporabljamo je razvito v ZDA. S tem je potem problem tudi pri branjenju evropske intelektualne lastnine. Vsi veliki - Microsoft, Apple, Google, Facebook sodelujejo z ameriškimi obveščevalnimi službami. V kako servilnem in podrejenem položaju je v resnici Evropa je najbolj očitno pokazal Trump. Čeprav je nerazledan, prostaški, narcisoiden itd. pa je vseeno takoj razumel, da z Evropo lahko pometa kakor se mu zazdi. Verjetno ravno na podlagi poročil lastnih agencij.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen