Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[NemirniTujec]
> [bc123a]
>
> Seveda je logicno vprasanje "zakaj pa potem javni zavodi ne delajo trznih storitev takrat, ko niso zasedeni z ZZZS?". Odgovor na to vprasanje je jasen in ideoloski, ker bi to vecino ljudi kot ste vi, ki niti ne poznate vzroka cakalnih dob, pognalo v luft, ces "saj so placani za zdravljenje, kaksne trzne storitve neki".
>
> Mimogrede, bolnisnice ki delajo posege cez plan ZZZSja (nekatere to pocnejo, ker je zaposlenim oziroma vodstvu bedno da ne morejo obravnavarti vseh bolnikov) delajo to v lastno izgubo in skodo.
>
> Samo zato da boste razumeli, da denar JE problem in da ZZZS nikoli ne bo imel vecje izgube (razen ce se ZNOTRAJ ENEGA LETA ekonomske razmere mocno spremenijo), bolnisnice bodo pa VEDNO imele izgube in probleme. Vsako leto lahko ZZZS pac toliko zmanjsa plan, kot mu manjka denarja.

Da teh reci noce razumeti zagoveden folk ki ima zdravstvo krito od sodrzavljanov je precej normalno... bolj nenavadno je, kako neumorno svoje volkische beobachtanje izvaja tovarisica andreja, in se zaganja v prihodke tega ali onega dohtarja, obenem pa je nic ne skrbijo smesni plani zzzs in splosno ljudsko nerazumevanje delovanja zdravstvenega sistema. Jebi ga, novica da zdravstvo stane se slabo prodaja.
Tako.

Se hujsi joke je nerazumevanje tega s strani samih zdravnikov. Recimo, jaz sem na twitterju parkrat bleknil glede te zalosti z otrosko kariokirurgijo, da pa je morda treba si priznati da ipak denar JE problem. In jih je takoj nekaj skocilo v luft, da ne pa ne, da ti zdravniki ki so se zadnji sli, niso v bistvu zahtevali vecjih plac. Ker to je v sloveniji hereticno, in si noben dohtar noce prekletstva nad glavo, da je on zahteval vecjo placo, ker je pac eden od treh v sloveniji, ki je primeren za to delovno mesto, alternativa je pa 10x drazja.

No, potem pa sem po branju clanka v Financah, direktno vprasal tega zadnjega odhajajocega, ali je res, da je bil povod to, da so se zadnji zdravniki sli, to, da je UKC prekinil pogodbo z bolnisnico Motol.

In je rekel, da ja, in da je Motol zagotavljala svojega zdravnika vse delovne dni in enostavno preostali slovenski zdravniki ne morejo prevzeti odgovornosti za stanje kot je sedaj, ko je kao UKC sklenil pogodbo s tistimi zdravniki iz ceske osebno, in so tu dva dni na mesec, namesto vsak delovni dan.

Ja pizda, ce ni jasno, da je to PROBLEM DENARJA, potem ne vem, kaj je. Samo mi se bomo vsi pretvarjali, da "ce bi imeli boljse ljudi, bi ne bil problem".

Kot v socializmu, mater.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen