31 sek
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier
30 min
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
1 ura
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
1 ura
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
2 uri
DZU-ji vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
2 uri
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
2 uri
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
3 ure
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
3 ure
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
3 ure
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
4 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
4 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
4 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
5 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
6 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
6 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
7 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
7 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[RudiKl.]
Spoštovani.

Tu sploh ne gre za argument v smislu zavzemanja za več države, več davkov, ampak natanko za to, kar izrecete...kako "zajebano" je postalo vse skupaj. Za vse. Za državo, za vas, za delavce, za podjetja, za naravo, planet. Za argument zakaj in v imenu česa? Preživetja? Ali naslavljanja neskončnih želja enih in uničevanja življenja mnogih?

Lp,
Rudi.
Lahko se strinjam z vami, da denar ni vse, da so pritiski čedalje večji. Ampak ti pritiski so dokaj neenakomerni. Na zaposlene v zasebnem sektorju je pritisk neprimerno večji kot na tiste v javnem sektorju. Seveda so povsod izjeme. In ja, lahko se tudi strinjam, da pehanje za materialnimi dobrinami ne prinaša sreče.

Ampak v drugem delu teksta se spustite na področje ekonomije in v bistvu skušate vse zrelativizirati. V smislu kot da davčne obremenitve, država, zgodovina itd. niso pomembni. Avstrija ima bistve dlje časa tržno ekonomijo kot Slovenija, je že iz zgoovinskih razlogov uspela nakopičiti več kapitala itd. In da bi jih Slovenci ujeli bomo morali delati več, bolje in pametneje. Zato mene tako podražijo ta pisanja v smislu, če Avstrijci lahko, zakaj ne bi mogli tudi mi.

Mislite, da je v podjetjih vse samo učinkovitost? Da ni prisotne ksenofobije, nacionalizma itd.? Švicar najboljša dela znotraj korporacije prihrani za Švicarje. Francoz za Francoze. Nemec za Nemce. Potem gre pa hierarhiji navzdol. Slovenec mora delati več in bolje za manj denarja. V revnejših državah od Slovenije lahko delajo malo slabše in manj kot mi, samo je tudi denarja tam bistveno manj. In premakniti se po tej lestvici navzgor ni tako simpl kot si nekateri predstavljo(te).

V tem globalnem svetu, kjer je vse prepleteno, tudi ni mogoče v zgolj eni državi zamenjati razvojne paradigme. Najlažje je vzdrževati socialo, če ima država močno in uspešno gospodarstvo. Pri nas javni sektor nikakor noče razumeti, da moramo mi imeti določeno konkurečno prednost pred drugimi, če hočemo uspeti. Smo majhen trg in že zaradi tega manj zanimivi za tuje naložbe. Z nižjimi davki in boljšo organizacijo javnega sektorja bi država lahko dobila enake ali celo višje davčne prihodke in hkrati naredila bistveno več za svoje državljane.

In ko ste začeli tolči po SBC kar naenkrat ni bilo več citatov, pa številk, resnih argumentov. Ampak vse samo še pavšalno. Skoraj na gostilniškem nivoju. Res mislite, da ti podjetniki, ki so uspeli tudi v svetovnem merilu, pišejo vse te predloge zgolj zato, da bi še več zaslužili? Sem se že z večimi pogovarjal in moram reči, da sem imel z njimi pogovore na bistveno višji intelektualni ravni, kot pa z marskaterim univerzitetnim profesorjem. Večina teh ljudi je izobraženih, razgledanih in ponosnih Slovencev. Povečini so ljudje, ki jim ni vseeno kaj bo s Slovenijo. In zato dajejo te predloge. Je pa res, da jim je jasno, da če bo šlo Sloveniji dobro ker bomo imeli dobre davčne in razvojne politike, da bo šlo njim še boljše kot jim gre sedaj.

Najhuje pri vsem skupaj pa je, da ti podjetniki nočejo revolucije. Predlagajo majhne, inkrementalne spremembe, ki bi lahko pomembno izboljšale poslovno okolje v Sloveniji. In kaj dobijo v zameno? Zmerjanje, žaljivke, laži itd.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen