Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[jeanmark]

Sej bi rekel da počakajmo na EU sodišče. Pa sem tudi to upanje počasi že pokopal.
Welcome to the club.

Po eni strani se mi zdi da opazujemo infantilizacijo, pobebavljenje clovestva - celo predsednik USA je infantilen.

Po drugi strani zgodovina prica, da je "pravna drzava" in "rule of law" vedno bila samo krilatica, parola, opij za ljudstvo v slogu religije.

Kaj je v neki druzbi "pravno" in "prav" se vedno spreminja, nimamo istega prava kot leta 1820 (hvalabogu?). Premikalci pravnega so vecina in dovolj glasne in vplivne manjsine. "Pravo" je po definiciji dogovor politicnega.

In morda smo mi zgolj okoreli dinozavri, ki gremo vsem na kurac, medtek ko se strinjajo pri cimhitrejsem uvajanju Krasnega Novega Sveta.

Cela storija s frankarji je samo sidekick ljudske zelje po vsemogocni drzavi; drzava posrbi za rojstvo, za pogreb, za izobrazbo, za zdravnika, za sluzbo (!!! to je pomembno... delovna mesta so odgovornost politika!)... potem pa drzava poskrbi se za mentalno bolne, za zasvojene, za reintegracijo kriminalcev, za pravico do nevtralnega wcja ki mi ne bo povzrocal anksioznosti spolne identitete... drzava poskrbi za to da imam dovolj dopusta... drzava mora skrbeti za nataliteto... drzava uci otroke kako naj si umivajo zobe.

Vse.

Valjda da tidi frankarjem pripada moc drzave, ce dela vse zgoraj nasteto.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen