Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[jezdec666]
Glede državnih kompanij se deloma lahko strinjamo , a če bi razprodali vse v 90. bi dobili še dosti manj. Nismo pa imeli ne znanja, ne davčne politike, ne ustreznega drugega pokojninskega stebra, da bi več varčevali v delnicah in bi več ostalo nam. Pa tudi znanja upravljanja s tem niti nimamo. Gorenje je šolski primer.
Saj nisem rekel, da bi morali vse takoj prodati. Saj ni bilo potrebe. Ampak mi smo bili že globoko v letu 2000, pa še vedno nič. Poglej samo primer Telekoma, kakšen denar se je zanj ponujal, pa smo rekli ne.

Ali pa primer pivovarske vojne. Skorumpirani bebci in vaški posebneži v Državnem zboru so za nacionalni interes določili pivo. Namesto, da bi zadevo prodali, smo v to pizdarijo vrgli nekaj 100 milijonov EUR denarja, ki jih nikoli več ne bomo videli.

Ja, Gorenje je tudi en tak super primer.

NLB, imeli smo možnost banko prodati. Bi iz nje izšli kot zmagovalci. Danes je bilanca te zgodbe več kot 2 milijardi EUR minusa.

Pa ko smo že v 90. letih. Ko se je tujce omejevalo pri trgovanju v Sloveniji. In so se zato podjetja lastninila pod ceno. In to z vodstvi, ki so bila brez znanja in vizije. V tem prvem valu je bilo razmeroma malo uspešnih zgodb.

Misliš, da smo se kaj naučili v teh skoraj 30 letih kapitalizma? Skrajna stranka kot je Levica je dobila 10% glasov. Na naslednjih volitvah zna dobiti 15%. Poglej samo kakšne lekarne in podobno. Ali to, da je frizer reguliran poklic. Morda primer bencinskih servisov. Sedaj ko vsi investirajo v elektriko, hibride itd., bomo mi počasi dobili 3 nacionalne mreže bencinskih servisov. S tem, da ima Petrol 300+ servisov, OMV okoli 100, MOL pa manj kot 50.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen