Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek EU bi bolj zaščitila prekarne delavce

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: EU bi bolj zaščitila prekarne delavce
[#2720052] 25.06.18 21:23 · odgovor na: Gustl (#2720050)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 25.06.2018 21:40
[Gustl]
> [FIN-311684]
> Danes v času pomanjkanja delavcev govoriti o prekarnih delavcih kot nekakšnih žrtvah je passe...Prekarni delavci so s svojim odbijajočim vedenjem povzročili, da jih podjetja ne želijo normalno zaposliti.

In kakšno je to odbijajoce vedenje? So želeli na WC?
Definicija prekarnega delavca je iz trte zvita, oseba preprosto ni ta prava, ne ujame se, če pa nekdo »zaposli« kuharja, natakarja, čistilko, tajnico ali računovodkinjo pod pogojem, da ustanovi espe je poden od podna in tukaj inšpektorji morajo povedati svoje in zahtevati redno zaposlitev, po pravici povedano s takšnimi delodajalci ne delam, jih preprosto skenslam. Velikokrat me delodajalci sprašujejo kaj naj naredijo, imajo kandidata za delovno mesto, ki ga nujno potrebujejo, delo bo opravil, ni pa ta »pravi«...Zaposlijo ga za določen čas za tri mesece s poskusnim delom 15 dni ali en mesec, po poteku pogodbe, če so še vendar dvomi, dobi pogodbo za pol leta, potem pa v 99% primerov predlagam pogodbo za nedoločen čas ali se ga preprosto odslovi. Devet mesecev je maksimalen čas za delovno razmerje za določen čas.

Pred dvema mesecema sem delal pogodbo o zaposlitvi za delavca napotenega na delo na Švedsko, napisal sem praznike, dela proste dneve, dodatke...plačo...lastnik podjetja je le belo gledal osnovno plačo za svojega monterja strojnih inštalacij, ki bo v času opravljanja dela na Švedskem imel osnovno bruto plačo višjo od 4.000 evrov, seveda, podpisal je pogodbo, napotil delavce in ugotovil, da se bo komaj pokril, ker ni računal na stroške dela in obžaloval zakaj se ni že prej oglasil. Le mimogrede, dela na Švedskem ima več kot dovolj in se tudi z višjimi plačami več kot pokrije.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(